19. január 2021. Drahomíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Žilinská nemocnica má ako prvá zo štátnych vlastnú lekáreň

SITA SITA SITA  1.12.2016 1.12.2016  

Zisk lekárne chce nemocnica využiť na nákup liekov a špeciálneho zdravotného materiálu.
ŽILINA 1. decembra (WebNoviny.sk) – Žilinská fakultná nemocnica ako prvá zo štátnych nemocníc otvorila vlastnú nemocničnú lekáreň, do jej zriadenia investovala 17-tisíc eur.
"Našou snahou je skvalitniť služby pacientom, ktorí nemocnicu navštívia a zároveň získať dodatočné finančné prostriedky pre nemocnicu," povedal riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Ivan Mačuga. Zisk lekárne chce nemocnica využiť na nákup liekov a špeciálneho zdravotného materiálu, prípadne aj modernizáciu technického a prístrojového vybavenia oddelení.
Služby lekárne zabezpečujú dve farmaceutky, dve laborantky a jeden pomocný pracovník, nemocničná lekáreň sa nachádza pred budovou detskej polikliniky.
"Vzhľadom na to, že sme pri detskej poliklinike, sortimentom sme sa zamerali predovšetkým na detského pacienta. Novinkou je výdaj zdravotníckych pomôcok či dovoz nadrozmerných liekov priamo domov - predovšetkým prípravkov nutričnej výživy alebo plienok," uviedla vedúca farmaceutka nemocničnej lekárne Daniela Kyselicová. Ďalšou nadštandardnou službou, ktorú lekáreň pacientovi ponúka, je možnosť objednať si lieky telefonicky, prípadne si lieky rezervovať deň vopred. Nemocničná lekáreň je otvorená počas pracovných dní od 7:00 do 15:30.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow