19. január 2021. Drahomíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Zlikvidovali sieť podvodníkov, ktorí okradli mnoho Európanov

SITA SITA SITA  15.11.2016 15.11.2016  

Podvodníci ponúkali na celom starom kontinente prostredníctvom webu fiktívny tovar, pričom zriadili účty, na ktoré bolo možné zasielať peniaze. Ich protihodnoty sa však záujemcovia nedočkali.
BUKUREŠŤ 15. novembra (WebNoviny.sk) - Sieť podvodníkov, ktorú vytvoril v apríli 2015 istý Rumun z Bukurešti a ktorá odvtedy spôsobila celkové škody vo výške viac ako 4,5 milióna eur, zlikvidovali spoločnými silami rumunská a nemecká polícia za koordinácie agentúry Eurojust.
Ako informovala tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na špeciálny útvar rumunskej prokuratúry pre boj proti organizovanému zločinu, pri raziách, ktorých súčasťou bolo dnes 64 domových prehliadok, zadržali v tejto balkánskej krajine 74 podozrivých. Na akcii sa zúčastnili aj nemecký prokurátor a traja príslušníci nemeckej polície.
Obeťami zlikvidovanej siete podvodníkov sa stalo vyše 1000 ľudí z rôznych štátov Európy - Francúzska, Nemecka, Rumunska, Talianska, ale aj Česka.
Podvodníci ponúkali na celom starom kontinente prostredníctvom webu fiktívny tovar, pričom zriadili účty, na ktoré bolo možné zasielať peniaze. Ich protihodnoty sa však záujemcovia nedočkali. V Rumunsku jestvovalo 120, v celej Európe až 230 takýchto bankových účtov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow