1. október 2020. Arnold. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Zo zasypaného talianskeho hotela zachránili štyri deti

SITA  20.1.2017 20.1.2017  

Spolu s dvoma dospelými, ktorí boli z trosiek hotela Rigopiano vytiahnutí vo štvrtok, celkový počet preživších dosiahol 12.RÍM 20. januára (WebNoviny.sk) - Jednu ženu a štyri deti sa v piatok talianskym záchranárom podarilo vytiahnuť spod trosiek horského hotela, na ktorý sa v noci na štvrtok zrútila lavína. Všetci piati sú nažive. Informoval o tom v piatok šéf odboru talianskej civilnej ochrany Fabrizio Curcio.
Dodal, že ďalších päť ľudí lokalizovali v zavalenom hoteli a hasiči pracujú na ich záchrane. Spolu s dvoma dospelými, ktorí boli z trosiek hotela Rigopiano vytiahnutí vo štvrtok, tak celkový počet preživších dosiahol 12. Lekári z miestnej nemocnice v piatok na tlačovej konferencii vyhlásili, že matka a jej malý syn, ktorých hasiči zachránili z hotela v priebehu piatka, prežili len vďaka tomu, že boli teplo oblečení. V hoteli boli uväznení približne 40 hodín.
Hotel mal v čase nešťastia 24 hostí a nachádzalo sa v ňom 12 zamestnancov. Najmenej päť osôb bolo potvrdených ako mŕtvych. Vláda v Ríme medzitým vyčlenila 30 miliónov eur na záchranné zásahy v štyroch centrálnych oblastiach Talianska - Abruzzo, Lazio, Marche a Umbria - ktoré v stredu zasiahli zemetrasenia a lavíny. Luxusný horský hotel sa nachádza v regióne Abruzzo.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow