17. január 2021. Nataša. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Zomrel kardinál Bernard Law, ústredná postava sexuálneho škandálu v Spojených štátoch

 20.12.2017 20.12.2017  

BOSTON 20. decembra (WebNoviny.sk) - V stredu ráno zomrel v Ríme kardinál Bernard Law, bývalý bostonský arcibiskup, ktorý odstúpil v dôsledku sexuálneho škandálu vo svojej arcidiecéze. Informovala o tom katolícka cirkev. Law, ktorého len nedávno v Ríme hospitalizovali, sa dožil 86 rokov.
Law bol kedysi jednou z najdôležitejších postáv katolíckej cirkvi v Spojených štátoch. Škandál prepukol v roku 2002, keď vyšlo najavo, že ako bostonský arcibiskup neodstránil z postov kňazov, ktorí sexuálne zneužívali deti.

Odporúčame:BBC plánuje nakrútiť dokument o sexuálnom škandále Harveyho Weinsteina

Namiesto toho v štáte Massachusetts vinníkov len roky presúval z jednej fary na druhú bez toho, aby upovedomil rodičov či políciu. Rezignoval v dôsledku verejného pobúrenia.
Vatikán mu neskôr zveril správu významnej baziliky v Ríme, čo jeho kritici považovali za odškodnenie a hlasno to odsúdili.
Viac k témam: Bernard Law, sexuálny škandál kňazov, USA, VatikánZdroj: Webnoviny.sk - Zomrel kardinál Bernard Law, ústredná postava sexuálneho škandálu v Spojených štátoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow