22. september 2020. Móric. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Zomrel Lionel Blue - prvý rabín, ktorý priznal, že je gej

SITA  20.12.2016 20.12.2016  

Predmetom rabínových úvah boli neraz aj jeho vlastné životné prehry a ľudské slabosti.LONDÝN 20. decembra (WebNoviny.sk) - Vo veku 86 rokov zomrel britský rabín Lionel Blue známy svojimi obľúbenými rozhlasovými príspevkami, ktoré BBC vysielala v skorých ranných hodinách.
Blue bol gej a bol zároveň prvým britským rabínom, ktorý sa k svojej sexuálnej orientácii otvorene prihlásil. Podľa britskej židovskej organizácie Liberal Judaism zomrel v pondelok. Blue býval častým hosťom relácie Myšlienka dňa, ktorá je súčasťou ranného vysielania rozhlasovej stanice BBC Radio 4.
Blueove príspevky si medzi poslucháčmi získali veľkú obľubu pre svoj odľahčený tón a zároveň schopnosť vnášať do judaizmu svetlo poznania a približovať jeho miesto v súčasnom svete. Predmetom rabínových úvah boli neraz aj jeho vlastné životné prehry a ľudské slabosti.
Podľa liberálneho rabína Charleyho Baginského Blue odhalením svojej sexuálnej orientácie, ktoré urobil ešte v 70. rokoch, "vydláždil cestu" duchovenstvu mnohých vierovyznaní, pričom vyzdvihol jeho "priekopníckeho ducha".
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow