19. september 2020. Konštantín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Zomrela bývalá Goebbelsova sekretárka, dožila sa 106 rokov

SITA  30.1.2017 30.1.2017  

Brunhilde Pomselová pracovala pre nacistického ministra propagandy Josepha Goebbelsa takmer do jeho smrti 1. mája 1945.BERLÍN 30. januára (WebNoviny.sk) - Vo veku 106 rokov zomrela v piatok vo svojom dome v Mníchove bývalá sekretárka nacistického ministra propagandy Josepha Goebbelsa Brunhilde Pomselová.
Jej smrť potvrdil v nedeľu pre agentúru AP Christian Krönes, režisér a producent dokumentárneho filmu A German Life. Pomselová v ňom hovorí o troch rokoch svojho života, keď pracovala po boku Goebbelsa - muža, ktorý bol zodpovedný za šírenie propagandy Adolfa Hitlera v tlači i rozhlase.
Po vojne žila Pomselová relatívne pokojným životom a v ústraní, a to až do roku 2011, keď s ňou zverejnil rozhovor jeden nemecký denník. Toto interview vyvolalo totiž veľký záujem o Pomselovú, ktorá bola jedným z posledných žijúcich ľudí pohybujúcich sa počas vojny v najbližšom okolí nacistického vedenia.
Pomselová svojho času v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Deutsche Welle uviedla, že "nikdy Geobbelsovi neodpustí to, čo urobil so svetom". Tvrdila tiež, že kým bola jeho sekretárkou, nevedela nič ani o holokauste, ani o koncentračných táboroch - a keď sa o nich dozvedela, trpela pocitom viny.
Pomselová pracovala pre Goebbelsa takmer do jeho smrti 1. mája 1945, keď minister propagandy spolu so svojou manželkou Martou najprv otrávili svojich šesť detí a potom spáchali samovraždu. Krönes spresnil, že s Pomselovou naposledy hovoril telefonicky v deň jej narodenín, 11. januára. Dodal, že zomrela v spánku.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow