22. január 2019. Zora. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Zomrela prvá španielska ministerka obrany Carme Chacónová

 10.4.2017 10.4.2017  

MADRID 10. apríla (WebNoviny.sk) - Vo veku 46 rokov zomrela v nedeľu prvá španielska ministerka obrany Carme Chacónová. Príčina jej úmrtia nebola potvrdená, avšak miestne médiá priniesli správu, že trpela srdcovou chorobou.
Chacónová, ktorá pochádzala z Katalánska, slúžila ako ministerka obrany v rokoch 2008-11 za funkčného obdobia bývalého premiéra Josého Luisa Zapatera. Keď sa ujímala mandátu, bola v siedmom mesiaci tehotenstva.
"Sme zdrvení predčasným odchodom Carme Chacónovej. Dnes všetci socialisti smútia v bolesti a bezmocnosti," uviedla jej Španielska socialistická robotnícka strana (PSOE) vo vyhlásení, z ktorého cituje agentúra Reuters.
Po tom, ako Zapatero v roku 2011 oznámil, že nebude kandidovať v parlamentných voľbách, Chacónová sa uchádzala o pozíciu líderky PSOE, avšak po neúspechu strany v regionálnych voľbách oznámila, že odstupuje z kampane.
Pred nástupom do kresla ministerky obrany slúžila Chacónová ako šéfka rezortu bytovej výstavby. V rokoch 2014-16 bola generálnou tajomníčkou PSOE. V katalánskej politike vystupovala proti nezávislosti tohto regiónu.
Viac k témam: Carme Chacónová, Španielsko, úmrtieZdroj: Webnoviny.sk - Zomrela prvá španielska ministerka obrany Carme Chacónová © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow