29. september 2020. Michal, Michaela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Zrážka autobusu s pouličnými hudobníkmi si vyžiadala 38 mŕtvych

 12.3.2017 12.3.2017  

PORT-AU-PRINCE 12. marca (WebNoviny.sk) - Najmenej 38 ľudí zahynulo pri dopravnom incidente na Haiti, kde autobus, smerujúci z mesta Cap Haitien do metropoly Port-au-Prince, pri meste Gonaives zrazil dvoch ľudí, pričom jeden zomrel, a následne, keď sa vodič snažil z miesta uniknúť, vozidlo vrazilo do davu pouličných hudobníkov.

Odporúčame:Medzi obcami Nová Dedinka a Tureň sa čelne zrazili autá

Náraz si vyžiadal desiatky mŕtvych a 17 zranených. Svedkovia udalosti v návale zlosti zaútočili na autobus a pokúsili sa ho podpáliť, hoci vo vnútri sa nachádzali cestujúci. K incidentu došlo v noci nadnes miestneho času. Vodiča polícia zatkla. Príčina nešťastia nebola bezprostredne známa, vyplýva z údajov miestnych médií.
Inkriminovaní hudobníci boli súčasťou pouličného festivalu Rara, na ktorom sa spievajú piesne v kreolčine a oslavuje sa africký pôvod tamojšieho obyvateľstva. Haitské cesty sú však nebezpečné a chaotické, pričom často dochádza k porušovaniu dopravných pravidiel vodičmi automobilov a motoriek, ako aj chodcami.
Viac k témam: Haiti, nehoda, tragická dopravná nehodaZdroj: Webnoviny.sk - Zrážka autobusu s pouličnými hudobníkmi si vyžiadala 38 mŕtvych © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow