25. september 2020. Vladislav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Zverejnili príčiny pádu lietadla s Alexandrovcami

SITA  26.12.2016 26.12.2016  

Záchranné tímy v pondelok pokračujú v pátraní po obetiach. MOSKVA 26. decembra (WebNoviny.sk) - Ruský minister dopravy Maxim Sokolov v pondelok vyhlásil, že pravdepodobnou príčinou nedeľného zrútenia lietadla do vôd Čierneho mora bola chyba pilota alebo technická porucha.
Haváriu stroja Tu-154 s 84 pasažiermi a ôsmimi členmi posádky na palube zrejme nikto neprežil. K nešťastiu došlo dve minúty po štarte z ruského prímorského mesta Soči. Doposiaľ sa podarilo nájsť 11 tiel obetí.
Odporúčame:

Exkluzívne Alexandrovci: Svoju zbraň nosíme stále pri sebe

Koncerty Alexandrovovcov napriek nehode zrejme rušiť nebudú

Profil ruského armádneho súboru piesní a tancov Alexandrovci

Minister Sokolov vo vyjadreniach odvysielaných v televízii povedal, že vyšetrovatelia sa sústreďujú na prípadnú chybu pilota alebo na technickú poruchu a že teroristický útok nepatrí medzi hlavné verzie pri vyšetrovaní. Záchranné tímy v pondelok pokračovali v pátraní po obetiach, úrady doňho zapojili už zhruba 3500 ľudí. Sokolov uviedol, že časť trosiek lietadla sa môže nachádzať aj na území Abcházska. Poznamenal, že Abcházsko vyjadrilo ochotu pomáhať pri rozšírení zóny pátrania.
Lietadlo ruského ministerstva obrany typu Tu-154 smerovalo na ruskú leteckú základňu Humajmím v sýrskej provincii Lázikíja, keď sa krátko po vzlietnutí z letiska v Soči zrútilo do Čierneho mora. Medzi pasažiermi sa nachádzali desiatky spevákov ruského svetoznámeho armádneho súboru Alexandrovovci vrátane vedúceho Valerija Chalilova, ale aj novinári a vojaci. Ministerstvo obrany zverejnilo zoznam pasažierov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow