20. apríl 2018. Marcel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Mastercard a hnutie CYFI vydali sprievodcu pre bezpečnejšie platby pre deti

 3.4.2017 3.4.2017  

Spoločnosť Mastercard a medzinárodné hnutie Child & Youth Finance International (CYFI) vydali sprievodcu „Bezpečnejšie platobné produkty pre neplnoletých“. Ide o odporúčané postupy pre poskytovateľov finančných služieb pri vývoji platobných produktov určených pre mladých do 18 rokov. Odporúčania tiež vedú k zodpovednému finančnému rozhodovaniu a zavádzajú funkcie, ktoré umožňujú rodičom viesť potomkov k ich finančnej nezávislosti.

 

Cieľom aktivity je nielen podpora vývoja bezpečných produktov pre neplnoletých, ktoré by zodpovedali ich potrebám, ale taktiež rozvoj dialógu medzi rodičmi a deťmi. Týmto spôsobom môžu jednak poskytovatelia finančných služieb, ale tiež rodičia, viesť neplnoletých na ceste k finančnej inklúzii, samostatnosti a zodpovednosti.

K odporúčaniam patrí obmedzenie možnosti používania platobných prostriedkov pre zákonom vymedzené kategórie tovaru alebo služieb, akými sú hazardné hry, zbrane či alkohol, účinné presadzovanie zásad bezpečného nakladania s platobnými kartami, účtami a s prístupovými heslami k nim, umožnenie rodičom stanoviť obmedzenia na platobné prostriedky svojich detí, alebo poskytovanie finančného vzdelávania deťom aj rodičom.

Skúsenosti ukazujú, že už mladí ľudia často čelia podvodným machináciám. Napríklad britský prieskum medzi 15 až 18-ročnými študentmi odhalil, že 38% z nich čelilo žiadostiam o zdieľanie informácii týkajúcich sa bankových účtov alebo PIN.

Sprievodca je výsledkom spolupráce medzi organizáciami Mastercard, Child & Youth Finance International (CYFI), ParentPay, nimbl a Mirador Digital, s prispením rady ďalších inštitúcii z finančného sektora.

O spoločnosti Mastercard

Mastercard (NYSE: MA), www.mastercard.com, je jednotka v oblasti inteligentných, pohodlných a bezpečných platieb. Prevádzkujeme najrýchlejšiu sieť pre spracovanie platieb, ktorá prepája spotrebiteľov, finančné inštitúcie, obchodníkov, vlády a podniky vo viac ako 210 krajinách a teritóriách celého sveta. Produkty a riešenia spoločnosti Mastercard ešte viac uľahčujú, zabezpečujú a zefektívňujú každodenné obchodné činnosti – napríklad nakupovanie, cestovanie, podnikanie a hospodárenie s financiami. Sledujte nás na Twitteri @MasterCardNews, zapájajte sa do diskusií na CashlessPioneers Blog a prihláste sa na rozposielanie najnovších správ v Engagement Bureau.

O organizácii Child & Youth Finance International

Child & Youth Finance International (CYFI) je mimovládna organizácia so sídlom v Amsterdame, ktorá si kladie za cieľ vychovať generáciu, schopnú predchádzať budúcim krízam prostredníctvom rozvoja finančného vzdelania, prístupu k finančným službám, budúceho uplatnenia na trhu práce a podnikateľských schopností detí a mladistvých. Od svojho založenia v roku 2012 sa hnutie rozšírilo už do 139 krajín sveta.

Pre viac informácií kontaktujte:
Martina Šechnyová, Supreme Communication, 0948 155 193, eme.ska@suprmartin

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow