18. november 2017. Eugen. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Mastercard predstavil čítačku odtlačkov prstov priamo na platobnej karte

Mastercard Mastercard  25.4.2017 25.4.2017  

Spoločnosť Mastercard predstavila platobnú kartu so zabudovanou technológiou overenia odtlačkov prstov. Táto nová generácia biometrických kariet umožňuje bezpečné a okamžité preukázanie totožnosti držiteľa karty. Skúšobná prevádzka sa úspešne uskutočnila v obchodoch a bankovej prevádzke v Juhoafrickej republike.

Pri nákupe a platení funguje biometrická karta rovnako ako akákoľvek iná karta zabezpečená čipom. Držiteľ jednoducho vloží kartu do terminálu obchodníka a na vstavaný snímač odtlačkov priloží prst. Odtlačok prstu sa porovná s údajmi uloženými v čipe karty, a ak súhlasí, je tým platba schválená, bez toho, aby bolo nutné dať kartu vôbec z ruky.

„Nová technológia presne napĺňa náš dlhodobý cieľ poskytovať spotrebiteľom bezpečné a inovatívne platobné riešenia, ktoré slúžia rýchlo a jednoducho sa ovládajú. Ďalšie testovanie sa chystá aj v Európe, konkrétne miesta budú verejnosti oznámené neskôr,“ doplnil generálny riaditeľ Mastercard pre Slovensko, Českú republiku a Rakúsko, Miroslav Lukeš.

Vydavateľom platobných kariet nová technológia pomáha pri odhaľovaní a zabraňovaní podvodov, zvyšovaní podielu schválených transakcií, pri znižovaní prevádzkových nákladov a posilňovaní lojality klientov. Budúce verzie platobných kariet budú navyše obsahovať i bezkontaktnú technológiu, čím sa platby ďalej zjednodušia a uľahčia.

Nedávna skúšobná prevádzka v Juhoafrickej republike bola pre zamestnancov reťazca supermarketov Pick n Pay a banky Absa Bank príležitosťou otestovať, ako môže zvýšená miera pohodlia i bezpečnosti prispieť k procesu odbavenia platieb. Ďalšie skúšky biometrickej platobnej karty prebehnú v nadchádzajúcich mesiacoch. Spustenie plnej prevádzky sa očakáva najneskôr v priebehu roka.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow