28. február 2020. Zlatica. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Potrebujete zvýšiť výkon svojich zamestnancov, musíte nájsť vhodný spôsob motivácie

 20.7.2017 20.7.2017  

Motivácia je pre človeka v živote veľmi dôležitá a niekedy je to dokonca kľúčová záležitosť, ktorá dokáže ovplyvniť nejedno závažné rozhodnutie. Presne tak to funguje aj v pracovnom procese a pri práci, ktorú vykonávajú zamestnanci. Motivovať môže človeka, a teda aj zamestnanca viacero vecí, dôležité je, aby to bolo správnym smerom.

 

Nespoliehajte sa len na konečný cieľ

Pokiaľ sa necháte motivovať len financiami a vysokou mzdou, nemusí to viesť k požadovanému cieľu. Práve ten je veľmi dôležitý no nie hlavný. Určite ste si už všimli, že vždy vás niečo ženie vpred, pretože sa na to tešíte, keď sa vám to konečne podarí dosiahnuť. To je ten spomínaný cieľ.

Môže to byť kúpa auta s výbavou vaničiek do kufra, získaný titul, povýšenie, nový dom a pod. Prejde niekoľko dní a možno aj hodín a potom už radosť vyprchá a všetko sa dostáva do starých koľají a vy potrebujete opäť niečo nové, čo vás bude nútiť pracovať, aby ste si to mohli zabezpečiť.

Ohodnotenie poskytovaných služieb

Toto je dôležité aj pre vás ako samotnú firmu, ktorá sa zaoberá konkrétnou činnosťou. Aby ste vedeli, ktorým smerom kráčate, musíte využiť služby callcentra, ktoré vám dá relevantné výsledky. Tie budú pre vás hnacím motorom, no niekedy vás môžu v niečom aj zdržať a posunúť iným smerom. Presne takto bude reagovať na vás aj zamestnanec, ktorý potrebuje spätnú väzbu, slovné ohodnotenie a prípadne pochvalu.

Podniková kultúra a vzťahy zamestnancov

Ak sú kolegiálne vzťahy vo firme pevné, stúpa celková efektivita práce a podnikatelia tak koniec koncov aj viac zarobia. Je teda aj vo vašom záujme, aby medzi zamestnancami bola dobrá nálada. Jedným z najčastejších spôsobov, ako zlepšiť tieto kolegiálne vzťahy je raut (občerstvenie, slávnosť).

Pri najbližšej príležitosti si teda zabezpečte predajný stánok a možno menší stan, vďaka ktorým usporiadate podnikovú akciu priamo v pod holým nebom. Na nej sa zamestnanci dokážu viac uvoľniť a možno aj viac spojiť. Takýto teambuilding je pre firmu nesporne dôležitým prvkom, ktorý je niekedy najlepším prostriedkom motivácie a spokojnosti zamestnancov.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow