26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

3 ingrediencie pre rýchle chudnutie

 18.7.2017 18.7.2017  

Chudnutie je častou témou a zrejme sa týka väčšieho percenta ľudí na celom svete. Obezita, ktorá vzniká nesprávnym stravovaním a pohybom sa potom odzrkadľuje na našom živote a spokojnosti s ním. Nie len z tohto dôvodu sa snažíme nájsť vhodné a naozaj účinné metódy a spôsoby chudnutia. Zrejme ste už počuli o špeciálnych potravinách a prípravkoch na chudnutie, ktoré behom niekoľkých mesiacov a možno týždňov zmenia vašu postavu a samozrejme aj štýl. Možno by ste mohli vyskúšať aj 4 zaujímavé a osvedčené potraviny, ktoré sa podieľajú na správnom úbytku hmotnosti.

 

Zázvor vám naštartuje spaľovanie

Táto zázračná rastlina pochádza z krajiny ďalekej Ázie a jej priaznivých účinkov na naše telo je naozaj niekoľko. Obsahuje dve zaujímavé látky gingerol a kapsaicín, vitamíny a minerály. V zime toto zloženie samozrejme pomáha pri nachladnutí a chrípke, no dokáže vám pomôcť aj pri rýchlom trávení a spaľovaní tukov.

Nesmiete však od neho očakávať zázraky, pokiaľ sa budete naďalej nezdravo stravovať. Sem tam je k tomu všetkému potrebné aj cvičenie aspoň 45 minút denne, čo sa podľa odborníkov dá vyrovnať intenzívnou chôdzou v pohodlných členkových topánkach.

Uhorka nie je len pochutina k základným pokrmom

Je to tiež veľmi účinná zelenina, ktorá sa okrem svojej špecifickej chuti vyznačuje aj inými vlastnosťami. Veľmi často sa používa v kozmetickom priemysle a pre ženy je to jednoduchý a lacný spôsob, ako osviežiť svoju pleť a zjemniť vrásky. Až z 90 % obsahuje vodu, čo je dobré najmä pre ľudí, ktorí majú problémy s pitným režimom. Zmierňuje zápach z úst a tiež sa dobre uplatní pri znižovaní hmotnosti, pretože má veľmi veľa vlákniny a bojuje so zápchou.

Vzácny zdroj, ktorý rieši niekoľko problémov

Dodržiavať pitný režim by ste mali bez rozdielu veku a je nutné ho vypestovať už pri malých deťoch. Pomáha to vašej kráse, pretože voda je nevyhnutnou zložkou takmer pre každú jednu bunku v našom tele. V zime to môže byť teplý bylinkový čaj a v lete osviežujúci nápoj z týchto zázračných a voľne dostupných ingrediencií, ktorý si môžete pripraviť do chladiacej nádoby a pohodlne odniesť so sebou do práce.

Na jeho prípravu vám stačia 2 litre vody, citrón, mäta a spomínaná uhorka a zázvor. Nechajte všetko vylúhovať aspoň 24 hodín, pričom nápoj je nutné piť aspoň po dobu jedného týždňa.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow