30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

3 najčastejšie vlastnosti, ktoré dnešných podnikateľov predurčujú na úspech

 17.8.2017 17.8.2017  

Ak chce byť človek úspešným, musí svoje šťastie hľadať predovšetkým v sebe a vo svojich vlastných hodnotách. Veľmi často sa dočítame, že neexistuje, žiadny univerzálny vzorec na riešenie vecí, ktoré sa neriadia číslami. Podobne to platí aj v prípade úspechu, a to nie len v podnikaní.

 

Nedávne štúdie však dokázali, že práve ľudia, ktorí sa touto činnosťou zaoberajú a dosahujú v nej nemalý pokrok, dodržiavajú určité pravidlá a návyky. Práve tie z nich potom robia ľudí, schopných konkurovať aj tomu najväčšiemu biznisu. Ak by ste sa chceli otestovať, či máte aspoň niektoré z týchto dôležitých vlastností, prečítajte si nasledujúci článok.

1. Cieľavedomosť

Aj to sa vám môže zdať celkom obyčajné, no bez cieľa to jednoducho nepôjde asi nikdy a v ničom. Cieľ musíte mať aj v bežnom živote. Niekedy sa dajú prirovnať aj k vlastným snom, ktoré máte vo svojej hlave. Každý úspešný príbeh predsa začína nejakým snom. Niekto chce byť len bohatý, iný túži po zdraví a spokojnom živote plnom radosti.

Od toho sa samozrejme odvíja aj ich samotné uskutočňovanie. Niekto si plánuje založiť s.r.o. a dosahovať zisky na činnosti, ktorá ho baví, iný sa uspokojí s platom bežného zamestnanca, ktorí nemusí riešiť všetky dôležité veci v oblasti podnikania. Vždy je to na osobnosti.

Oveľa rýchlejšie vás však k vlastnému úspechu povedie vlastná predstava cieľa, ktorý ste si vysnívali. Opakujte si tento obraz vo svojej mysli aj niekoľko krát. Myslite na to, aký je to úžasný pocit, keď máte všetko potrebné na dosah.

2. Odhodlanie

Samozrejme, že nič z toho, čo sme spomínali sa nedá dosiahnuť behom jedného dňa a niekoľkých minút. Je potrebná aj vaša vlastná snaha a vášeň, ktorú musíte jednoducho vyvinúť. Oveľa ľahšie vám to samozrejme pôjde, pokiaľ budete prácu, ktorej sa venujete aj milovať. Robiť niečo, čo vás nenapĺňa a nemá pre vás zmysel nie je dobrý štartom pre nikoho.

Začnite podnikať a vyberte si vhodné sídlo firmy, zmeňte každú súčasť vášho súčasného života. Maximálny výkon dosiahnete, ak budete robiť niečo, čo vás zaujíma, alebo niečo, na čom vám záleží. Tí, ktorí uspeli, ohľad na čas a vynaloženú energiu jednoducho neberú.

Úspech si samozrejme vyžaduje aj určitú mieru trpezlivosti a tvrdej práce, no pokiaľ je v tom spomínaná vášeň je to omnoho jednoduchšie.

3. Tvrdá práca

Každý úspešný podnikateľ pracuje tvrdo. Nikto nedosiahne svoje ciele len tým, že sedí a pozerá na stenu a do okna. Niektorí úspešní podnikatelia dokonca tvrdia, že človek si svoj úspech musí vybojovať tým, že bude na sebe tvrdo pracovať bez ohľadu na počet odpracovaných hodín.

Brian Tracy hovorí: "Pracujete denne 8 hodín, aby ste prežili; Všetko nad 8 hodín denne je kvôli úspechu."

A každý jeden podnikateľ vám to zrejme aj potvrdí. Musí odpracovať viac ako 60 hodín za týždeň, čo znamená, že občas si odoprie bežné radosti, posedenia na káve a víkendové výlety.

Uľahčiť si to môže výberom virtuálneho sídla firmy, ktorú si práve založil, no aj v počiatočnej fáze musí jeho podnik "dýchať" a byť schopný stáť na vlastných nohách, čo sa samozrejme bez tvrdej práce nepodarí.

Aj tu ale platí, že tvrdá práca bude ľahká, ak budete mať vlastnú víziu, jasné ciele a budete oddaní tomu, čo robíte.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow