18. január 2021. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

5 tipov, na čo si dať pozor pri výbere dovolenky

NextFuture NextFuture NextFuture  15.3.2016 15.3.2016  

Začať vyberať dovolenku nie je nikdy skoro a pri dnešných last minutoch ani neskoro. Preto nezáleží na tom, či si začnete hľadať vysnívaný zájazd 2 mesiace pred dovolenkou alebo iba dva dni predtým.

Dôležité sú však iné veci, na ktorých by ste si mali dať záležať, aby dovolenka bola naozaj dovolenkou a nielen stresom a zháňaním delegáta, pretože ste nespokojný s izbou. Ako by ste mali postupovať pri jej výbere?

1. Vyberte si správnu cestovnú kanceláriu

Základom je vybrať si správnu cestovnú kanceláriu. Ale ako? Jednoducho, stavte na tú, ktorá je na trhu dlhé roky, je overená a hovoria za ňu tisíce spokojných klientov. Pri takýchto cestovkách je minimálna šanca, že sa dostanú do insolvencie a vy ostanete niekde zaseknutý. 

2. Porovnávajte

Porovnávajte ceny, vyberte si dve, tri najlepšie cestovky a medzi nimi urobte porovnanie. Neskočte hneď po prvom zájazde, ktorý sa vám bude zdať výhodný. U jednej nájdete polpenziu v Chorvátsku na týždeň za 230 eur a u druhej môžete nájsť all inclusive last minute v Grécku za rovnakú cenu. Oplatí sa dať si s tým trochu práce.

3. Nedôverujte katalógom

Samozrejme, že nie všetko, čo je v katalógu uvedené je lož, ale môžu tam byť takticky zamlčané niektoré informácie, ktoré by mohli znížiť záujem o ten-ktorý zájazd. Navyše aj fotky vyzerajú inak ako skutočnosť, lebo veď Photoshop je mocný čarodejník. Preto si okrem katalógu nájdite aj iný zdroj informácií.

4. Nájdite si fotky, videá, blogy

Hľadajte blogy, fotky a videá ľudí, ktorí na tom mieste boli pred vami. Dôkladne si ich pozrite a preskúmajte. Zamerajte sa hlavne na zábery kúpeľne. Ak sú sprchové kúty super čisté a v dobrom stave, ste na správnej adrese. No ak v kúpeľni vidíte pleseň, o hoteli to mnohé vypovedá.

5. Zapnite Google maps

Ako ďaleko je to na pláž? Nedôverujte tomu, čo si prečítate na stránke hotelu, tie veľmi radi skrášľujú tieto čísla. Dajte si pozor na to, aby ste si nezodrali svoje nové kožené topánky a nešliapali každý deň na pláž 30 minút. Zapnite si Google maps a pozrite si skutočnú vzdialenosť od hotela na pláž. Je to neoceniteľný pomocník.

Nezabudnite

Nezabudnite si zobrať boxerky či nohavičky a hlavne si skontrolujte platnosť vašich cestovných dokladov. Pretože nie je nič príjemné, keď vám ich prestanú platiť na území cudzieho štátu. Vyvarujte sa tomu.

Zdroje : seocentrum s. r. o.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow