27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

5 tipov na dobrodružnú dovolenku

Martin Karlík Martin Karlík Martin Karlík  10.6.2016 10.6.2016  

Zážitkové či dobrodružné dovolenky sa stávajú čoraz populárnejšími aj u našincov. Horolezectvo, bungee jumping či paragliding už nepostačujú. Čoraz viac túžime po skutočne originálnych zážitkoch a neopozeraných destináciách, ktoré si uchováme po celý život.

 

Poriadne si zajazdiť

Čo tak prehnať sa napríklad na Ferrari 430 či dokonca upravenom voze série NASCAR? Túto zábavu mimo iných poskytujú rôzne zážitkové portály aj na Slovensku. Pohybujú sa v rôznych cenových rozpätiach v závislosti od druhu automobilu a času, ktorý strávite za volantom. Ak chcete napríklad navštíviť USA, môžete to spojiť so špeciálnym jazdeckým kurzom v rámci série NASCAR. Zaučia vás, vyškolia v bezpečnosti a hor sa na ovál napríklad v Daytone na 30 kôl. Takúto formu zábavy je možné objednať si takmer na každom portáli s menom okruhu.

Lietanie je nezabudnuteľné

Ak sa vám tento zážitok zdá nudný, prípadne vám na tento účel postačuje aj okruh na Slovakia Ringu, je tu ešte iná možnosť. Nezanedbateľný počet konských síl majú predsa aj lietadlá. Svojou originalitou a nevšednosťou majú často nad autami prím. Veď už len prelet v cvičnej stíhačke L-39 Albatros je zážitok, ktorý prekoná aj jazdu vo Ferrari. Ponuky sú závislé od letísk a destinácie. Niekde máte možnosť preletieť sa aj vo vojnových strojoch, akým je napríklad vrtuľník Bell-AH 1 Cobra, stroj, ktorý zažil aj vojnu vo Vietname. Zaujímavým zážitkom je aj let vo vrtuľových akrobatických lietadlách, kde vás preťaženie „priková“ k sedačke. Slovenské portály tento zážitok ponúkajú aj v zľave, a to v rozpätí od 600 do 2-tisíc eur. Taktiež záleží, ako dlho chcete stráviť na sedačke copilota. Let vo vrtuľníkoch je ale lacnejší, pohybuje sa tak v rozmedzí od 130 do 300 eur.

Chyť ma, ak to dokážeš!

Dobrodružstvo sa dá vyložiť rôzne, no niekomu možno napadne len jediné slovné spojenie – prežitie v divočine. Ak ste spozorneli práve v tomto momente, máme tu niečo pre vás. Čo tak  nechať sa naháňať ako utečenec loveckými psami a profesionálnymi lovcami? Voľné priestranstvo, divočina a územie s rozlohou viac ako 5 kilometrov štvorcových. Súboj lovcov a koristi. Utečiete im v danom čase, alebo vás chytia? Tento adrenalínový zážitok si môžete dopriať aj na Slovensku. Zážitkový online obchod toto netradičné dobrodružstvo ponúka od 250 eur.

Legendárne safari

Niekto chce byť lovený, iní majú skôr vášeň pre lov. Tejto forme zábavy či hry prepadávajú čoraz častejšie dokonca aj ženy. Aj na Slovensku sú poľovné revíry, pre našinca je však iste väčším zážitkom Afrika. Safari v Afrike má úplne inú atmosféru. Samozrejme, ide taktiež o regulovaný lov. Poľovať načierno vás v Afrike môže stáť viac než len mastnú pokutu. Niektoré ohrozené druhy zvierat dokonca stráži armáda. Zaloviť si však môžete na antilopy, impaly či svine bradavičnaté. Ak chcete absolvovať tento druh dobrodružstva, hľadajte skôr na zahraničných weboch. Bohatú ponuku majú napríklad aj v susednom Česku. Pripravte si však viac ako stotisíc českých korún.

Austrálska divočina

Ak máte radi divočinu, ale súčasne aj luxus, prepychový hotel, alebo skôr luxusný kemp s názvom Longitude 131°, v austrálskej divočine by mohol vašu predstavu o ideálnej dovolenke naplniť.

Nie vždy sa architektom podarí vytvoriť ojedinelý rezort tak, že nenarúša svojráz prostredia, v ktorom sa nachádza. Práve to ponúka kemp Longitude 131° v národnom parku Uluru Kata Tjuta. Sústava obytných stanov sa nachádza v blízkosti najobľúbenejšieho monolitu na svete, ktorý domorodci nazývajú Uluru (Ayersova skala), odtiaľ pochádza aj názov národného parku. Tento ohromný monolit je bohatý na horniny obsahujúce alumínium a kremičitany, čím získal veľmi zaujímavý načervenavý nádych.

Majitelia rezortu organizujú špeciálne dlhé túry po národnom parku. Počas pobytu môžu teda hostia obdivovať mimoriadne zaujímavé prírodné scenérie, exotickú faunu a flóru, alebo aj odhaľovať tajomstvá aborigénskej domorodej kultúry. Potulky austrálskou prírodou sa organizujú podľa sezónnych plánov a je nutné sa na ne objednať aspoň dva dni vopred. Za prepych sa však musí aj zaplatiť, takže noc v luxusnom stane vychádza približne na 1 200 austrálskych dolárov, čo je v prepočte viac ako 860 eur.

Foto: Stockfresh

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow