29. september 2020. Michal, Michaela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

7 tipov na nezabudnuteľný Silvester

Marek Mittaš Marek Mittaš Marek Mittaš  30.12.2015 30.12.2015  

Zakončiť starý rok a privítať ten nový môžeme, samozrejme, aj doma v obývačke. Sú však aj miesta, kde sa dá zmysel slova „oslava“ naplniť o niečo lepšie. Určite stojí za to aspoň raz v živote sa ocitnúť na jednej z najväčších svetových párty pripravených na oslavu Nového roka.

 

Las Vegas

Mesto hriechu, žiariacich neónov a 24 hodín trvajúcej zábavy počas 365 dní v roku.

Miesto, kde vedľa seba stoja Benátky aj Eiffelova veža. Na Silvestra to tu vrie ako v skutočnom pekle. Všetko svieti a všetko je dovolené. V tomto roku sa ráta s tým, že v meste bude viac ako 300 000 zábavychtivých ľudí. Večierky sú všade. Na ulici aj v baroch. Na mnoho z nich sa treba vopred objednať, ale množstvo je jednoducho stále otvorených a bezplatných. A to vrátane tých najlepších striptízových vystúpení. Najväčšie pornohviezdy a najlepšie striptérky sa pri tyči vyzliekajú práve tu v Las Vegas. Mesto sa síce nepýši najväčším ohňostrojom na svete, ale ohúri vás „sila“, s akou sa tu dá zabaviť. Traduje sa, že práve v Las Vegas ide zábava skutočne na plný plyn.  

Bangkok

Las Vegas Ázie, kde vám zaručene nebude zima. Tradične najväčšia zábava je v nákupnom centre Central World, čo znie možno trochu nezvyčajne, ale len čo vstúpite, pochopíte, čo oslava nového roka pre Bangkok znamená. Tisíce ľudí rôznych národností a všetci zabávajúc sa čakajú na polnoc. Thajsko je krajina neobmedzených možností a v čase, keď sa starý rok končí, neexistujú žiadne obmedzenia. Nedá sa neusmievať a neradovať. Dobrá nálada je tu prudko nákazlivá.  

Rio de Janeiro

Ak ste nestihli slávny brazílsky karneval, tak práve v čase Silvestra je možnosť na reparát. Je tu však trochu tesno. Všade je smiech, tanec, ale aj približne dva milióny ľudí, ktorí sa tlačia na pláži nepresahujúcej štyri kilometre. Kde inde, ak nie na slávnej Copacabana Beach...? Ozdobou príchodu nového roka sú alegorické hudobné sprievody a okrem oblohy sa zafarbí aj voda. Tisícky kvetov, ktoré sa tu púšťajú do vĺn, majú symbolizovať obetu pre krásny nadchádzajúci rok. Toto spojenie je úchvatnou zábavou pre všetky zmysly.

Sydney

Zrejme netreba zdôrazňovať, že je to mesto pre milovníkov ohňostrojov. Každý rok je v centre záujmu médií práve ohňostroj z tohto mesta. Osláviť Nový rok v Sydney má však ešte jedno plus. Je to krajina, kde prichádza Nový rok ako prvý. Navyše si tu na rozdiel od slovenskej zimy užijete teplé počasie. Teplota vzduchu sa pohybuje na úrovni 25 – 30 stupňov Celzia. A čo je lepší začiatok roka, ako vyjsť si po náročnej oslave schladiť hlavu do mora?

Londýn

Je už možno trochu „ošúchaný“, ale stále predstavuje pre Slovákov zaujímavú možnosť, ako relatívne blízko prežiť vítanie Nového roka vo veľkej svetovej metropole. Silvester v Londýne rozhodne „svetový“ je, a to so všetkým, čo k tomu patrí vrátane ohňostroja na rôznych miestach. Mesto je známe tým, že zábava sa ráno nekončí. Prvého januára sú ulice plné masiek, spevákov, kapiel, tanečníkov, a hoci počasie nie je dvakrát prívetivé, Londýn vám neustále servíruje intenzívne zážitky.

Kapské mesto

Juhoafrická republika nepatrí medzi tradičné destinácie na oslavu Silvestra a práve preto sa sem oplatí pricestovať. Zvykne príjemne prekvapiť. Je to úplne iná oslava ako ponúka Európa či USA. Nie, ohňostroj nechýba ani v Juhoafrickej republike, ale k nemu si pripočítajte karneval. Pravý, živý, nefalšovaný, plný hudby a smiechu. K nemu už tradične patrí aj fašiangový sprievod a vlak so živou hudbou, ktorý sa preháňa mestom. Zabáva sa každý s každým a nikto nie je doma pred televíziou. A prečo aj? Pláže, uličky, bary, všade je živo a približne 10 000 umelcov vytvára atmosféru, ktorá sa nedá opísať. Táto ceremónia siaha do 19. storočia a dodnes je stále živá.

Silvester bez delobuchov...?

Ak si prajete prežiť Silvestra bez hluku, svetiel a množstva ľudí, nakoľko hrmotu máte počas celého roka dosť, aj samotné Slovensko ponúka množstvo príležitostí, kde sa usadiť. Vysoké, alebo Nízke Tatry, Fatra, údolia a kopce. Prenajať si chatu na Silvestra, zakúriť v kozube a byť niekde v horskej pustatine má v sebe veľkú dávku romantiky. Bez televízie, bez ohňostroja, dokonca aj bez mobilného signálu. Osláviť koniec roka vo dvojici, s rodinou či v úzkom kruhu s priateľmi, keď v kozube horí oheň a široko-ďaleko ste jediní ľudia, je skvelá možnosť, ako sa stíšiť, poďakovať za uplynulý rok a s pokorou prijať nádielku na ďalších 365 dní.

Ak trváte na tom, že k Silvestru skrátka neviazaná zábava patrí a pokojný oddych si užijete počas Vianoc, neváhajte a vyberte sa na párty. Nech sa páči, je to na vás! Prežiť pekné chvíle sa dá na rôznych miestach.

Takže, príjemnú zábavu podľa vašich predstáv a šťastný nový rok!

Foto: Stockfresh

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow