27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ako sa rodí kvalitná značka

NextFuture NextFuture NextFuture  1.4.2013 1.4.2013  

Na začiatku dnešnej spoločnosti GANT bola krajčírska dielňa Bernarda Gantmachera v americkom meste New Haven. Z jeho vášne pre kvalitu a dizajn veľmi rýchlo vyrástla firma produkujúca neformálne oblečenie. Synovia Marty a Elliot, ktorí od otca zdedili zručnosti v odbore krajčírstva a zmysel pre detail, sa taktiež neskôr zapojili do fungovania spoločnosti.

 

To, čo značku preslávilo a po­moh­lo jej narásť, bola panská košeľa. Je s ňou spojených niekoľko šikovných a kreatívnych krajčírskych nápadov, ako je napríklad pútko na zavesenie medzi lopatkami (vynález značky GANT), golier „button-down“ (gombičky na golieri košele), záševky na chrbte kvôli väčšej voľnosti pohybu alebo tretí gombík na golieri pre lepšie zavedenie kravaty. Tieto inovácie zaistili značke Gant dôstojné miesto v histórii svetovej módy.

Univerzitný štýl

Košele GANT sú typické svojou vysokou kvalitou a prepracovanými detailmi, ktoré nadchli profesorov a študentov univerzít, a to predovšetkým veľmi známej a prestížnej univerzity Yale. Túžba po uvoľnenejšom štýle obliekania pomohla vytvoriť z New Havenu – domova GANTu a Yaleu – módnu metropolu univerzitného sveta. Obzvlášť symbolickú úlohu v študentskom živote zaujal "locker loop" (pútko na zavesenie medzi lopatkami). Keď študent z Yaleu vstupoval do stáleho vzťahu, pútko si odstrihol, aby dal najavo, že je zadaný. Dievča na oplátku nosilo jeho univerzitný šál. Byť partnerom študenta jednej z najlepších škôl na východnom pobreží bola veľmi prestížna záležitosť.

 

"Locker loop"

Pútko "locker loop" slúžilo predovšetkým na to, aby sa košeľa nepokrčila. Keď sa študent prezliekal na šport a svoje oblečenie uložil do tzv. „lockers“ skriniek (odtiaľ názov „locker loop“), mohol vďaka pútku do skrinky košeľu zavesiť a po športe si ju obliecť opäť krásne nepokrčenú.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow