30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Audi TT prichádza vo verzii Sportback

NextFuture NextFuture NextFuture  13.10.2014 13.10.2014  

Nemecká automobilka Audi pripravila pre svojich priaznivcov päťdverové športové auto, ktoré sa predstavilo na autosalón v Paríži. Firma Audi do Francúzska prišla prezentovať koncept TT Sportback, ktorý už tradične pôsobí lákavo.

 

Tento automobil je z vonku podobný klasickému modelu TT, je však dlhší. Karoséria automobilu TT Sportback je teda päťdverová, pričom spoločnosť Audi uviedla, že toto vozidlo je športové auto s piatimi dvermi a štyrmi sedadlami. Auto, ktoré firma predstavila je dlhé 4,47 metra, 1,89 metra široké a 1,38 metra vysoké. Oproti TT Coupé je TT Sportback o 29 centimetrov dlhšie, o 6 centimetrov širšie a o 3 centimetre nižšie. Typickou črtou karosérie sú horizontálne línie. Celý automobil je vystavaný na sériovej modulárnej platforme (modular transverse matrix - MQB). LED svetlomety sú doplnené laserovými diódami, ktoré sa uvedú do činnosti pri rýchlosti 60 km/h. Tieto svetlomety osvetlia niekoľko stoviek metrov priestoru pred autom.

Pod kapotou TT Sportback skrýva štvorvalcový dvojlitrový agregát TFSI. Tento motor ponúka výkon 294 kilowattov, čo predstavuje 400 konských síl. Tento automobil je vybavený sedemstupňovou prevodovkou S tronic. Pri otáčkach v rozpätí medzi 2 400 a 6 000 za minútu dosahuje maximálny krútiaci moment 450 newtonmetrov (N.m). Pri otáčkach 1 900 za minútu tento motor ponúka krútiaci moment 300 N.m. 

Športový duch nového Audi sa ukazuje pri akcelerácii. Z nuly na sto kilometrov za hodinu (km/h) toto auto zrýchli za 3,9 sekundy. Automobilka Audi udáva údaj o priemernej spotrebe pohonných hmôt. Tá by mala dosahovať úroveň sedem litrov na sto kilometrov. Do ovzdušia by sa pritom podľa dostupných údajov dostanú emisie CO2 na úrovni 162 gramov na kilometer (g/km). Automobil je k dispozícii s diskami vo veľkosti dvadsaťjeden palcov, pričom rozmer pneumatík je 255/30. K dispozícii sú aj disky s veľkosťou osemnásť palcov.

Spoločnosť Audi prirovnáva vzhľad interiéru k lietadlu. Stredový panel medzi prednými sedadlami pripomína pri pohľade zhora krídlo lietadla. Tento panel vedie k ventilácii, ktorú výrobca po vizuálnej stránke k leteckým motorom. Výrazným prvkom interiéru je ovládací displej, ktorý má vodič k dispozícii. Tento displej s veľkosťou 12,3 palca nahrádza konvenčné prístroje aj monitor MMI.

Nový koncept Audi TT Sportback si určite nájde svojich priaznivcov. Má neskrývané športové vlastnosti, no, na rozdiel od mnohých iných športových vozidiel, dokáže prejaviť ústretovosť napríklad voči pasažierom na zadných sedadlách.

Zdroj: TS Audi

Foto: Audi

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow