20. január 2021. Dalibor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Austrália – Na správnej vlne

NextFuture NextFuture NextFuture  23.5.2013 23.5.2013  

Terra Australis, južná zem, je jediná krajina, ktorá sa rozlieha na celom kontinente. V roku 1700 ju objavil James Cook. Aj vďaka nemu dnes poznáme krásy tejto exotickej krajiny, jej magickú faunu, flóru a osobitú kultúru. Jej obyvatelia sú ústretoví a otvorení. Táto krajina je skutočne špecifická a prekoná vaše očakávania. Nasadnite na správnu vlnu a surfujte ostrovom zvaným Austrália.

 

O krajine

Austrália je šiestou najväčšou krajinou sveta a zároveň jedinou, ktorá sa rozkladá na celom kontinente. V minulosti bola nepretržite obývaná. Jej pôvodnými domorodými obyvateľmi sú Aborigéni, známi pomaľovaným telom a tancom v rytme basov tradičného hudobného nástroja Austrálie – didgeridoo-a.

Dnešné obyvateľstvo Austrálie je zmesou rôznych národností a kultúr. Úradným jazykom je angličtina a menou je austrálsky dolár. Vyše 90% obyvateľstva tvoria belosi a z náboženstiev prevažuje kresťanstvo.

Nenapodobiteľná príroda

Austrálska príroda je ovplyvnená podnebím, v ktorom sa nachádza. Prechádza od tropického monzúnového až k miernemu chladnému podnebiu. Veľké oblasti majú subtropické či mierne teplé podnebie, no centrálna oblasť je suchá a horúca. Preto tu nájdeme púšte, alpské kosodreviny i dažďové pralesy. Unikátnou kategóriou sú aj národné parky a morské rezervácie. Koralová bariéra je skutočným rajom pre potápačov. V Austrálii nájdete špecifické druhy zvierat, ktoré sa nenachádzajú nikde inde na zemi. Miestna fauna je skutočným zázrakom. Medzi tie najzaujímavejšie patrí vtákopysk, klokan, koala, emu či dikobraz. Množstvo rastlín i živočíchov vyhynulo kvôli ľudskému osídľovaniu, napríklad vakovlk.

Ak hovoríme o austrálskej prírode, nemôžeme nespomenúť vyhľadávanú kuriozitu – Ayersovú skalu zvanú aj Uluru. Jej meniace sa farby od východu až po západ slnka sú nezabudnuteľným zážitkom.

Špecifiká miest

Sydney je najväčšie, najľudnatejšie a najznámejšie mesto Austrálie. Mnohí hovoria, že sa tu nachádza najkrajší prístav sveta. Sydney sa preslávilo aj jedinečnou architektúrou budovy Opera House, ktorá je obľúbeným objektom fotografov. Odrazom farebných svetiel na nočnej morskej hladine venujete nejeden pohľad. Mesto je tiež známe vďaka vychýreným plážam. Ľudia sa tu stretávajú, opekajú, grilujú si alebo surfujú.

Sydney však nie je jediným špecifickým mestom Austrálie. Medzi tie ďalšie patrí „európske“ mesto Melbourne preslávené tenisom, subtropické Brisbane, slnečné Adelaide, pobrežné Gold Coast a samozrejme jej hlavné mesto Canberra. Austrália má mnoho tvárí a vzhľad každej z nich vás opantá jedinečnou krásou.

 


 

Austrália v kocke

  • Unikátna a nespútaná príroda
  • Mimoriadne veľa možnosti na šport a kultúrne vyžitie
  • Dostupné možnosti štúdia
  • Turistické alebo pracovné víza sú potrebné
  • Nepotrebujete očkovania

 

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow