18. január 2021. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Automotodróm SLOVAKIA RING – Zážitok pre všetkých

NextFuture NextFuture NextFuture  23.5.2013 23.5.2013  

Automotodróm Slovakia Ring poskytuje unikátnu možnosť pre všetkých, ktorí si chcú beztrestne vyskúšať naozaj rýchlu jazdu a poriadne sa vyblázniť na 6 kilometrov dlhom pretekárskom okruhu. V Orechovej Potôni môžete jazdiť s pedálom až na podlahe, alebo si len jednoducho zdokonaľovať svoje vodičské schopnosti.

 

Okrem najdlhšieho cestného okruhu v Európe areál poskytuje aj možnosť výcviku pre všetky skupiny vodičov so zameraním na zvládnutie nečakanej krízovej situácie za volantom. Práve na tomto mieste majú vodiči skvelú príležitosť zdokonaliť sa v jazde a v bezpečnom prostredí si vyskúšať svoje reakcie v situácii, keď doslova rozhoduje každá sekunda.

 

Všeobecne o dráhe

Ako už bolo spomenuté v úvode, parametre okruhu radia Slovakia Ring medzi najdlhšie cestné okruhy. Svojou technickou náročnosťou a dimenziou výbehových zón, ktoré Vám zaručujú maximálnu bezpečnosť, je veľkou výzvou aj pre tých najskúsenejších.

Na dráhe sa nachádzajú štyri umelo vytvorené prevýšenia, tzv. horizonty, ktoré sú nepochybne zaujímavým spestrením celej dráhy.

 

Varianty

Okruh je možné jazdiť v 6 variantoch a to obojsmerne, čo znamená až 12 variantov dráhy. Rýchlostná dráha spĺňa náročné predpisy FIM a FIA pre organizovanie významných medzinárodných motoristických podujatí.

Dĺžka najdlhšej dráhy je 5922 metrov, šírka trate 12 metrov a cieľová rovinka je široká 20 metrov. Jazdiť sa dá počas celého dňa v rámci denného svetla. V letnej sezóne môžu individuálni motoristi využiť tzv. večernú jazdu až do 20.00 hod.

 

Voľné jazdy pre verejnosť

Voľnú jazdu je možné zakúpiť si online prostredníctvom webovej stránky Slovakia ringu, alebo priamo v areáli hodinu pred začiatkom voľných jázd. Požiadavky na technický stav vozidla a na vodiča sú uvedené v prevádzkovom poriadku.

V mesiacoch marec, apríl, september sa organizujú voľné jazdy od 18.00 do 19.00 hod, v mesiacoch máj až august až do 20.00 hod.

 

Požičovňa automobilov – Rent a car

Prečo je lepšie požičať si vozidlo priamo na mieste? Bežné motorové vozidlo nie je prispôsobené jazde na okruhu. Už po troch kolách dochádza k opotrebovaniu pneumatík, brzdových doštičiek i brzdového obloženia. Vozidlá, ktoré sa dajú zapožičať, podstúpili špeciálnu úpravu rámovej konštrukcie, motora i brzdového obloženia, aby zvýšili bezpečnosť i zážitok z jazdy.

Prenajať si ich môžete počas voľných jázd pre verejnosť alebo počas firemných akcií. Každý záujemca musí zložiť na mieste vratnú zábezpeku, ktorá pokryje prípadne spôsobené škody (maximálne vo výške 1000 eur).

 

Centrum bezpečnej jazdy

Centrum bezpečnej jazdy v areáli Slovakia Ring poskytuje výcvik pre všetky skupiny vodičov zameraný na zvládnutie nečakanej krízovej situácie. Cvičisko spĺňa najprísnejšie európske požiadavky na profesionálny výcvik vodičov motocyklov, vodičov osobných vozidiel aj vodičov ľahkých a ťažkých nákladných vozidiel. Príďte sa zdokonaliť a vyskúšať si svoje reakcie v „krízovkách“, keď rozhoduje každá sekunda. V bezpečnom prostredí zistíte, kde sú vaše limity, možnosti vášho vozidla alebo motocykla. Nezabúdajte, že žiadna nehoda nie je náhoda!

 

Preteky naživo

Ďalšou eventualitou pre všetkých motocyklových nadšencov je možnosť vychutnávať si excelentnú jazdu profesionálnych pretekárov z niektorej zo šiestich tribún, umiestnených v areáli automotodrómu. Prehľad o podujatiach nájdete na webovej stránke Slovakia Ringu. 

 


 

Parametre dráhy

  • Dĺžka trate: 5 922 m
  • Šírka trate: 12 m
  • Dĺžka cieľovej rovinky: 900 m
  • Šírka cieľovej rovinky: 20 m
  • Dĺžka akceleračnej testovacej dráhy: 1 144 m
  • Šírka akceleračnej testovacej dráhy: 20 m
  • Dimenzie boxov: 8 x 5 a 10 x 5

 

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow