21. január 2021. Vincent. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Automobilka Maserati ukázala Levante, svoje sériové SUV

NextFuture NextFuture NextFuture  4.4.2016 4.4.2016  

Autosalón v Ženeve je prestížnou záležitosťou, dobre si to uvedomuje aj talianska značka Maserati. Ako ochutnávku pred marcovou šou vo Švajčiarsku automobilka zverejnila zábery svojej novinky, modelu Levante. Pre spoločnosť Maserati je to skutočne výnimočný moment. Levante je totiž prvé SUV od automobilky Maserati, ktoré sa dostane na trh.

 

Automobilka urobí v Ženeve naozaj veľký krok. V roku 2011 už automobilka síce predstavila koncept Kubang, prvým pokusom, ktorý sa bude reálne uchádzať o priazeň priaznivcov vozidiel  SUV, bude až model Levante.

Avizovaný automobil doplní existujúce portfólio vozidiel značky Maserati, aktuálne sú v ponuke modely  Quattroporte, Ghibli, GranTurismo a GranCabrio. Maserati Levante sa podobá na koncept Kubang z roku 2011, inžinieri talianskej značky ho rozpracovali do sériovej podoby.

Automobilka zatiaľ oficiálne nezverejnila, akými pohonnými jednotkami mieni svoje prvé sériové SUV vybaviť. Uniknuté informácie hovoria o viacerých agregátoch, hovorí sa o trojlitrových šesťvalcoch a taktiež do úvahy prichádzajú aj osemvalcové motory. Automobilka už teraz potvrdila, že Maserati Levante bude k dispozícii s naftovým aj s benzínovým motorom. Celý automobilový svet je v súčasnosti citlivý na emisné hodnoty. Talianska automobilka už teraz avizuje, že pohonné agregáty sú v súlade s emisnou smernicou Euro 6.

Inžinieri spoločnosti pripravili systém pohonu všetkých štyroch kolies Q4. Jazdné vlastnosti vylepšujú adaptívne tlmiče.

Automobilka už predstavila prevodovku, nové Maserati disponuje špeciálne upravenou osemstupňovou automatickou prevodovkou, o manuálnej verzii taliansky výrobca nehovorí. Sľubuje však priaznivé jazdné vlastnosti v teréne aj na ceste.

Napriek tomu, že pre Maserati je SUV niečím novým, aj toto vozidlo si zachovalo prvky karosérie, ktoré sú pre autá s trojzubcom typické. V zadnej časti vozidla dominujú výrazné svetlá či štyri koncovky výfukov. Výrobca upozorňuje aj na kužeľovité zadné okno. Vzadu je taktiež výrazná horizontálna línia.

V prednej časti vozidla je dominantnou výrazná predná maska s ôsmimi lamelami a výrazným logom trojzubca. Zaujímavo sú z pohľadu dizajnu navrhnuté dvere, keďže okolo okien chýbajú rámy.

Napriek tomu, že automobilka Maserati svoj najnovší model zatiaľ len mierne poodhalila, sériová výroba sa už začala. Na starosti ju má závod Mirafiori v talianskom Turíne. Prvé kusy sa na európsky trh dostanú už na jar tohto roku a postupne sa toto nové SUV dostane aj na ďalšie trhy.

Zdroje a foto: Maserati

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow