21. október 2020. Uršuľa. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Bez auta sa nezaobídeme, preto mu doprajme dostatočnú starostlivosť

NextFuture NextFuture NextFuture  24.8.2015 24.8.2015  

Spomínate si na tie časy, keď ste sa ešte ako mladí vozili do práce alebo do školy? Pravidelné spoje vám umožňovali dostať sa do vzdialených častí takmer neustále. Potreba áut v domácnosti bola minimálna. Ako je tomu dnes? Dnes je to úplne iné. Dnes na každého člena v domácnosti pripadá ževraj v priemere 1,5 auta.

V súčasnosti je komplikovanejšie dostať sa mimo mesta v pravidelných intervaloch. Pre mnohých je pohodlnejšie nasadnúť do auta a odviezť sa na miesto, ktoré potrebujete a najmä v čase, v ktorom potrebujete. Nemusíte cestovať o hodinu, o dve skôr, aby ste boli načas na mieste. Čo ak by náhodou meškali autobusy, poprípade vlaky? Preto je pomaly nevyhnutnosťou mať v peňaženke medzi dokladmi vodičský preukaz na auto. Samozrejme, že okrem dokladov musíte mať aj auto. Potom by vám bol vodičský preukaz akurát tak na nič. Na Slovensku máme veľa vychytaných autoškôl. Mnohí frflú, že inštruktori sú na nich prísny a mnohí ich naopak chvália. Všetko závisí samozrejme aj od prístupu žiaka. Ak sa majú chuť a záujem naučiť jazdiť, vzťah medzi ním a školiteľom bude príjemný. Dobrý prístup školiteľov majú v prestížnej autoškole Feki v Bratislave. Klimatizovaná učebňa, vynikajúce výcvikové autá – toto všetko vám ponúka autoškola v hlavnom  meste. Tak ak ste jeden z tých, ktorý ešte nejazdia a nemajú vodičský preukaz, zájdite na ich stránku autoskola-feki.sk a skontaktujte sa s nimi. Nech aj vy máte v peňaženke o jeden doklad naviac.

Ak patríte k tým, ktorí už majú vodičský preukaz, bolo by vhodné zamyslieť sa nad tým, či sa dobre staráte o svojho tátoša. Podaktorí muži alebo ženy nedajú na svoje autíčko dopustiť, preto by bolo vhodné sa oň aj dobre postarať. Všimli ste si, že na pneumatikách, na ktorých jazdíte, sa vám jazdí akosi zle?

Výmena pneumatík na aute

Dbajte na stav vašich pneumatík. Nikdy nezabúdajte vymieňať pneumatiky – letné za zimné a naopak. Predsa len nesmiete nechávať letné pneumatiky cez zimu! Mohla by sa stať škaredá tragédia! Taktiež si všímajte aj opotrebovanosť pneumatík. Nedostatočný stav pneumatiky a veľká opotrebovanosť môžu spôsobiť šmyk vášho auta a následne spôsobiť nehodu. Buďte zodpovedným vodičom a zaobstarajte si kvalitné pneumatiky Continental. Doprajte vášmu auto dobré obutie! Zabráňte tomu, aby sa mu šmýkalo.

Koberce proti šmýkaniu

Na šmýkanie si dávajte pozor aj vy. Prečo? Cez zimné mesiace, keď vonku vládne sneh, sa vám tento sneh bude lepiť na topánky, na ktorých ho potom prenesiete do auta. Sneh, ktorý sa dostane do interiéru vozidla môže ohroziť vás ale aj ostatných účastníkov premávky. Nebodaj sa môže stať, že sa vám noha pošmykne a namiesto brzdy pridáte plyn. Hotová katastrofa! Preto sa jej snažte zabrániť práve textilnými kobercami do auta. Pochytajú všetok sneh a všetku špinu. Nemusíte sa báť, že vám nebudú pasovať, na stránke autovybava.sk vám ponúknu autokoberce práve na váš typ auta.

Už žiadna špina, len čistota.

Ak chcete svojmu autu dopriať dostatočnú starostlivosť, dbajte o stav silentblokov. Čo sú to a načo sa používajú?

Je potrebné, aby silentbloky mali výborný stav

Nikto od vás nikdy nevyžadoval, aby ste poznali každú súčiastku vášho auta, avšak o silentblokoch by ste mali čo to vedieť. Pre tých neskúsených silentbloky slúžia na uchytenie nápravy, prevodovky a motora ku karosérii. Boli konštruované tak, aby zniesli ťažkú prevádzku aj bez akéhokoľvek mazania. S najlepšími a najmä najkvalitnejšími silentblokmi vyrobenými z kovu a gumovej zmesi sa stretnete na webovej stránke novotechno.sk. Vymeňte svoj silentblok – postarajte sa o dobrý stav vášho tátoša.

Je to už tak! Bez auta sa nezaobíde azda nikto, preto mu zabezpečte dostatočnú dennodennú  starostlivosť. Budete ohúrení jeho dokonalým stavom.

Zdroje: seocentrum s. r. o.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow