18. september 2020. Eugénia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Bezpečne za každého počasia

NextFuture NextFuture NextFuture  29.1.2014 29.1.2014  

Zimné obdobie sa vyznačuje zvýšeným počtom dopravných nehôd. Poľadovice, šmykľavé cesty či zasnežená vozovka vás zastihne nielen počas cesty na lyžovačku. Nebezpečné podmienky na cestách sa môžu vyskytnúť kdekoľvek. Základom úspešného zvládnutia nepríjemného zimného počasia je jazda za zníženej rýchlosti, veľká miera opatrnosti a sústredenosti. Na internete nájdete množstvo teoretických rád, no nevyhnutý je aj praktický tréning. Ten získate v Centre bezpečnej jazdy.

 

Nástrahy vozovky

Počas zimného obdobia sa na cestách tvoria zľadovatené úseky, fúka silný vietor či padá hustý sneh. Prírodné podmienky však zďaleka nie sú jedinou nástrahou. V aute pred vami alebo za vami môže sedieť neskúsený vodič, ktorého riadenie sa nedá predvídať. Navyše, vozovka môže byť poškodená a vďaka snehovej prikrývke si nemusíte všimnúť všetky výtlky. Do nebezpečnej situácie sa tak dostanete bez vlast ného pričinenia. Vďaka kvalitnej príprave však každú nebezpečnú situáciu vyriešite s rozvahou.

Pripráva s najskúsenejšími

Centrum bezpečnej jazdy v motoristickom areáli Slovakia Ring ponúka praktický tréning, ktorý môžete absolvovať vo vlastnom vozidle. Vďaka tomu zistíte, ako reaguje vaše auto v krízových situáciách. Centrum je jediným profesionálnym školiacim strediskom na území Slovenskej republiky. Ponúka kurzy, ktoré kombinujú teoretické znalosti s praktickými jazdami na najmodernejšom cvičisku v strednej Európe. Skúsení inštruktori pripravili na krízové situácie už viac ako 12 000 vodičov.

Kurzy pre všetkých

Centrum je určené pre všetkých vodičov – osobných vozidiel, motocyklov ako aj pre vodičov nákladných vozidiel či autobusov. Na kurze bezpečnej jazdy sa naučia ako reagovať na nepredvídateľný šmyk predných alebo zadných kolies, ako správne reagovať na situáciu keď sa vozidlo dostane do aquaplanningu, alebo ako zvládnuť vyhýbavý manéver na klzkých vozovkách. Vybrať si môžete z ponuky Standart, Profi a Race.

Každá z úrovní pozostáva z celodenného programu rozloženého na dve časti. V dopoludňajších hodinách prebieha teoretická výučba, pomocou vzájomnej diskusie sa vodiči oboznámia s technikou zvládnutia nebezpečných situácií. V priebehu popoludňajších hodín čaká vodičov praktický tréning na simulačnom cvičisku.

Absolvujte kurz bezpečnej jazdy a zaraďte sa medzi úspešných absolventov. Centrum bezpečnej jazdy vás pripraví na každodenné nástrahy počas šoférovania.

Viac informácií: www.drivingacademy.sk

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow