19. október 2020. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Božský Leo so Scorsesem prepadli ťažkým „prachom“ na Wall Street!

NextFuture NextFuture NextFuture  10.1.2014 10.1.2014  

Viac peňazí nie je nikdy dosť

 

Neuveriteľný, fascinujúci a divoký je príbeh Jordana Belforta, ktorý sa preslávil ako vlk z Wall Street. Na plátno ho preniesol režisér Martin Scorsese a v hlavnej role muža, ktorý vo dne zarábal tisíce dolárov za minútu a rovnako rýchlo ich v noci roztáčal, sa predstaví Leonardo DiCaprio. Títo filmoví velikáni už spolu natočili štyri snímky a všetko sú to úctyhodné filmy – Gangy z New Yorku, Letec, Skrytá identita a Prekliaty Ostrov. Rovnako veľkolepý a košatý je aj Vlk z Wall Street, ktorý líči vzostup a pád gangstra modernej doby práve podľa Belfortovho skutočného príbehu.

Peniaze, ženy, večierky, sex, drogy a zasa peniaze, výstrednosti, ktoré si ani nedokážeme predstaviť. Bolo to legálne? Ani náhodou!

Film Vlk z Wall Street prináša príbeh z čias, keď na Wall Street vládli pravidlá Divokého Západu. Len namiesto pištoľníkov na koňoch sa tu preháňajú jachty a nahé blondínky a namiesto prachu nad prériou víria vzduchom bankovky.

Niekedy dokázal zarobiť aj 12 miliónov dolárov za krátke tri minúty. A peniaze vedel aj pekne roztáčať. V jeho kanceláriách bežne defilovala nahá dievčenská dychovka, šňupali sa veľhory kokaínu, organizovali sa závody v hádzaní trpaslíkov, opice jazdili na kolieskových korčuliach a so svoju ženou súložil na matraci zo samých bankoviek. Keď mu v Londýne na večierku došli drogy, zobudil svoju newyorskú sekretárku, aby mu ich poslala súkromným tryskáčom.

Po každom veľkom žúre však prichádza aj zodpovedajúca opica. Najmä ak čarovanie s akciami je viac než len kreatívne. FBI vás potom chce zatknúť a mnohí ďalší sa chcú pomstiť.

Belfortovu divú jazdu životom preniesli na plátno tí najlepší: Martin Scorsese ako režisér a Leonardo DiCaprio ako predstaviteľ titulnej postavy. Ten druhý nadviazal s Jordanom Belfortom skutočné priateľstvo a nosil si z ich stretnutí celé hŕby poznámok: „Chcel som do filmu dostať aj intímne detaily, ktoré v knihe neboli,“ hovorí DiCaprio a tvrdí, že niektoré scény sú „na úrovni moderného Caligulu“. Kvôli prijateľnej prístupnosti museli byť napokon niektoré časti z filmu vystrihnuté, aj napriek tomu však Vlk z Wall Street bude ašpirovať na zhýralý film roka. Snímok získal nomináciu na Zlatý Glóbus pre Najlepší film a pre Najlepšieho herca v kategóriách muzikál alebo komédia.

Vlk z Wall Street v kinách od 16. januára.

Finančný magazín NEXT FUTURE je partnerom filmu VLK Z WALL STREET

Naši čitatelia sa môžu zapojiť do súťaže o knihu s rovnomenným názvom VLK Z WALL STREET od Jordana Belforta, ktorú vydáva vydavateľstvo The Vision. Stačí odpovedať na otázku: V akej rubrike sa na portáli www.nextfuture.sk nachádza článok o Jordanovi Belfortovi? Odpoveď nám môžete zaslať mailom na adresu: ture.sk@nextfuredakcia Prví traja, ktorí správne odpovedia, získavajú spomínanú knihu Vlk z Wall Street.

Trailery k filmu si môžete pozrieť TU:      

 

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow