23. november 2020. Klement. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Bratislavské módne dni 2013

Lucia Mandincová Lucia Mandincová Lucia Mandincová  18.6.2013 18.6.2013  

Bratislavské módne dni sú jedinečným módnym podujatím, ktoré každoročne dáva priestor najmä slovenským módnym návrhárom. Okrem etablovaných dizajnérov, ako Lukáš Kimlička, Veronika Hložníková či Jana Pištejová, sa tu „objavujú“ (niekedy aj doslova) aj nové módne talenty.

 

V dňoch od 24. 4. do 26. 4. 2013 sa priestory bratislavského hotela DoubleTree by Hilton rozžiarili eleganciou, ženskou krásou a sviežimi módnymi inšpiráciami kreatívnych tvorcov.

Deň prvý

Brány hotela sa vo večerných hodinách naplnili neprehliadnuteľným štýlom. O výnimočný začiatok módnej šou sa postaral český dizajnér Přemysl Hytych. Nasledovali kolekcie od Veroniky Kostkovej, Slavomíry Vlasovej, Jany Jurčenko, Róberta Vrzalu, Michaely Mazalanovej či módneho domu Alizé. Nechýbala ani prehliadka outfitov od štylistov Andreja Kusalíka a Michala Barteka. V závere sa predstavili tri modely od návrhárov Taťány Kovaříkovej, Libora Komosného a Veroniky Kostkovej, ktoré poputovali do charitatívnej dražby. Luxusné modely predviedli moderátorky televízie Fashion TV Soňa Skoncová, Jana Mutňanská, ale aj nová slovenská Miss Karolína Chomisteková. Výťažok z dražby pomohol neziskovej organizácii Plamienok, ktorá pomáha rodinám a deťom, ktorých život nie je možné zachrániť. Ponúka im odbornú pomoc a ľudskú podporu.

predvádzané šaty na BMD 2013

Druhý deň

Druhý deň Bratislavských módnych dní bol v znamení českej a slovenskej módnej tvorby. Žiaril farbami, krásou, ale aj dobročinnosťou. Návštevníci videli módne prehliadky šiat z butiku Obsession, od českej značky PBL Prague a od dizajnérov Veroniky Hložníkovej, Moniky Vontszemuovej a Lukáša Kimličku. Návrhári zožali nadšený potlesk zo strany divákov a atmosféra bola jednoducho výborná. Z Čiech sa predstavila Kateřina Geislerová a Taťána Kovaříková, ktoré navrhli modely pre značku M.ONA fashion store.

predvádzané šaty

Famózny záver

Záver Bratislavských módnych dní vyčaril na tvárach divákov milé úsmevy. Presvedčivo, ako ozajstní dospelí profesionáli, predviedli malé manekýnky a manekýni modely detskej odevnej značky TBO z Paríža.

Okrem módy pre najmenších sa na módnych dňoch odprezentovali aj butik Nine Fashion, Rebecca Deák Justh, Libor Komosný od M.ONA fashion store, Zlatica Hujbertová a Jana Pištejová.

Ako sa hovorí, na záver to najlepšie. Dizajnéri Jana Pištejová a český módny tvorca Libor Komosný dostali ocenenie Dunajská perla v kategóriách Najväčší prínos pre slovenskú módnu tvorbu a Objav Bratislavských módnych dní.

Zdroj : www.zenskyweb.sk
Foto: Miroslav Filip, www.manekynka.sk

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow