31. október 2020. Aurélia. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Cenovka: Milión dolárov!

Marek Mittaš Marek Mittaš Marek Mittaš  4.3.2014 4.3.2014  

S miliónom dolárov môžete niekomu zmeniť život. Môžete dať postaviť školu v Afrike, alebo do konca života financovať charitu. S miliónom dolárov si môžete na počkanie zariadiť život snov, no rovnako si môžete kúpiť aj množstvo vecí, ktoré by ste možno dostali aj za zlomok ceny. Nemali by však jeden zázračný benefit, nestáli by toľko, aby ľuďom v okolí padli sánky až po kolená. To je magická výhoda vecí za milión! Je to cena, ktorú stojí imidž pravého milionára.

Hodinky

Praví milionári a miliardári si potrpia na šperky a najmä na vysoko luxusné hodinky. Napodobenina sa dá zohnať za desať dolárov a vysokokvalitné hodinky na celý život stoja pár stoviek, možno tisíc dolárov. Čo však vedie ľudí k tomu, aby si kúpili hodinky Hublot Classic Fusion Haute Joaillerie? Jednoducho cena. Na svete je osem kusov hodiniek, z ktorých každé stoja jeden milión. Náramok zdobený diamantmi má na míle ďaleko od koženej lacnoty a hodinky patria k najdrahším kúskom z dielne Hublot. Sú beznádejne vypredané a očakáva sa, že ich cena bude len a len stúpať. Hodinky za milión sa však kde-tu dajú stále objaviť, tak prečo šetriť?

Notebook

Bez prenosného počítača neurobí biznismen ani krok. Vytiahnuť zaprášenú „šunku“ z tuctovej akcie počítačovej predajne je správanie hodné tínedžera. Boháči si potrpia na niečo viac ako je veľkosť pevného disku a rýchlosť procesora. Do istej miery sa cenová hladina počítačov odvíja od ich výkonu, no v istom momente sa táto úmernosť končí. Keď ide o notebook za milión dolárov, zblednú závisťou aj technickí nadšenci, pretože nejde o super výkon, ale o super imidž. Za touto hračkou stojí podnikateľ Rohan Sinclair Luvaglio, ktorý notebook so značkou Luvaglio napratal tým najlepším z techniky, no zároveň ho dozdobil drahými kovmi, diamantmi a povrchom z pravého dreva. Spojil sa um technikov s umením dizajnérov a milovníkmi luxusu. Rozhodne to nie je počítač na hranie.

Fabergého vajíčka

Ruský klenotník na prelome 19. a 20. storočia vytvoril doslova synonymum luxusu. Niečo, čo nikto nepotrebuje, ale chce mať každý. Veľkonočné vajíčka sú históriou ľudstva oslavované ako zdobené kraslice a práve Rus Carl Peter Fabergé vytvoril najluxusnejšie veľkonočné vajcia na svete. Na ich výrobu sa používajú len tie najkvalitnejšie drahé kamene, zlato, diamanty, luxusné materiály a, samozrejme, všetko je doplnené precíznou prácou zlatníkov. K vlastníkom týchto vajíčok patria Rothschildovci, Emanuel Nobel či majiteľ zlatých baní Alexander Kelch. Klenoty dodnes patria k najluxusnejším na svete a obvykle sa kupujú prostredníctvom dražieb. Malé vajce ako prívesok stojí nad 5 000 dolárov, ale veľkosť slepačieho vajíčka začína od stotisíc dolárov. Takže desať vajíčok za milión, a to sú stále „lacné cifry“. Tie s historickou hodnotou mieria poriadne nad milión, ale o tom je luxus.

Najdrahší pes

Historické prvenstvo v luxuse zvieracej ríše si zaknihoval tibetský mastif. Čivava už dávno nie je symbolom luxusu, aj keď trčí z kabelky zámožnej miliónovej dedičky. Tibetský mastif je plemeno, ktoré sa predáva aj za milión dolárov, ak ide o zdravého jedinca schopného priniesť plnohodnotné potomstvo. Tento pes je symbolom skutočného luxusu najmä v Ázii, kde si ho doprajú miestni zbohatlíci. Pôvodne bol strážcom tibetských chrámov a legenda hovorí, že tohto psa mali Džingischán a dokonca aj Budha. To je vyberaná spoločnosť, do ktorej sa rozhodne oplatí patriť a dobrý pes je ako pozvánka. Breše, behá a skáče však rovnako ako dedinský orech, akurát jeho cena je vyššia.

10x do vesmíru

Komu by nestačila cesta okolo sveta, máme alternatívu za milión dolárov. Je to permanentka na desať jázd do vesmíru. Prví vesmírni turisti už vyštartovali na cestu za poznaním a priemerná cena palubnej vstupenky stojí 100 000 dolárov. Ako každoročná dovolenka v najbližšej životnej dekáde to rozhodne nie je najhoršie minutý milión. Otázkou zostáva, či nebude lepšie ušetriť nejaké drobné, ak sa začne lietať na Mars, pretože cesta by sa mohla dotknúť práve milióna.

Hračky pre dospelých

Aj na milovníkov erotiky pamätali výrobcovia luxusu. Stačí povedať Pearl Royale a bohaté paničky naplní vzrušenie. Ide o vibrátor za jeden milión dolárov, ktorý môžu venovať tí najbohatší muži svojim dámam. Erotická hračka je z platiny vykladaná diamantmi, zafírmi a perlami. Mimochodom, hračka je skutočne multifunkčná. Zapína sa vybratím jednej z perál, ktorá sa následne dá použiť ako šperk na náhrdelník. Dokonalé spojenie rozkoše a chuti vyzerať skutočne luxusne. Ide o magický kľúč (nielen) od srdca každej dámy.

Foto: Shutterstock

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow