21. január 2021. Vincent. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Chodíme do kina na dobrý film, alebo „na Bonda“?

Jana Ondrejka Jana Ondrejka Jana Ondrejka  6.11.2015 6.11.2015  

Oficiálnu premiéru kultového filmu o britskom agentovi 007 máme za sebou konečne už aj na Slovensku. Ako tento film prijali diváci? To závisí od očakávaní. V prípade „bondovky“ je však už vopred zaručené, že bez ohľadu na kvalitu snímky pôjde o filmovú udalosť roka.

 

Predpremiéra sa konala už v stredu večer a oficiálna premiéra vo štvrtok. Film bol obidva dni vo všetkých kinách vypredaný.

Daniel Craig je späť ako agent 007 v novej, v poradí už 24-tej, bondovke s názvom SPECTRE. James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, ktorý ho privedie na stopu tajnej zločineckej organizácie. Postupne musí rozpliesť zložitú pavučinu klamstiev, aby napokon odhalil desivú pravdu o SPECTRE.

Ako filmové lokácie si filmári tentoraz zvolili Mexiko, Rakúsko, Taliansko, Maroko, a, samozrejme, Anglicko. Štýlovosť a šarm Jamesa Bonda a krása žien, ktoré mu vo filme sekundujú, opäť nesklamali. Bond je z vizuálneho hľadiska nepochybne vysoko atraktívny film, navyše s veľmi dobre zvládnutým marketingom.

No zaujíma nás v skutočnosti viac film samotný, alebo je to len neprekonateľný kult bondoviek, ktorý už roky nezadržateľne núti milióny divákov na celom svete napĺňať kinosály do posledného sedadla? Na Bondovi je nepochybne niečo silne príťažlivé, a to nielen z pohľadu ženy, ale aj z pohľadu filmového diváka.

Od 4. 11. 2015 sa bondovka Spectre s Danielom Craigom hrá aj vo všetkých slovenských kinách.

Zdroj a foto: Forum Film Czech Republic & Slovakia

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow