26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

ČIERNY BOCIAN pod záštitou Petra Bondru priniesol deťom 21 488 €

NextFuture NextFuture NextFuture  5.10.2016 5.10.2016  

Na zelených grínoch golfového ihriska vo Vysokých Tatrách sa stretlo množstvo usmievavých a srdečných ľudí, ktorí pricestovali z rôznych kútov Slovenska a jedným spoločným cieľom. Pod záštitou hokejovej legendy Petra Bondru podporili už 9.ročník charitatívneho turnaja CHARITY GOLF CUP 2016 v sobotu 6. augusta 2016 na golfovom ihrisku Black Stork, PGA Golf Course, vo Veľkej Lomnici.

 

Výťažok v hodnote 21 488  € z 9.ročníka charitatívneho golfového turnaja putuje priamo pre telesne a mentálne postihnuté deti prostredníctvom Nadácie Miroslava Šatana a projektu „Hodina deťom“. Za 9 rokov projekt venoval priamo deťom, ktorých osud je skúšaný ťažkým postihnutím, viac ako 161000 €.Vyvrcholením turnaja bolo odovzdanie vyzbieranej sumy peňazí do rúk prítomným deťom a zástupcom nadácii. Symbolické šeky do hodnoty 1 500 € prevzali rodičia s deťmi priamo z rúk Petra Bondru, Mila Šatana, Mariána Hossu a Richarda Lintnera.  Šek v hodnote 6 488 € prebrala Dana Rušinová, riaditeľka Nadácie pre deti Slovenska pre projekt Hodina deťom.
 

Golfový turnaj prišli aj tento rok podporiť známe tváre slovenského športu, či šoubiznisu. Golf si zahrali okrem Petra Bondru, Mira Šatana, Mariána Hossu, Richarda Lintnera, Radoslava Suchého, Róberta a Ronyho Petrovického, Rastislava Pavlíkovského, Ľubomíra Višňovského, Martina Cibáka,  Martina Štrbáka, Jána Filca aj biatlonista Pavol Hurajt, lyžiar Martin Bendík a osobnosti kultúrneho života  Milan Lasica, Milan Kňažko, Ady Hajdu, Martin Mňahončák a Filip Tuma. Športovci darovali do dražby časť svojho športového oblečenia,  hokejisti dresy, hokejky a helmy, lyžiari lyže a oblečenie zo ZOH v Soči. Najúspešnejšie v dražbe boli dres Ľubomíra Višňovského za 900 € a dres cyklistu Alberta Contadora s jeho podpisom a certifiátom, ktorý do dražby venovala nadácia Green Foundation a výťažok pôjde priamo im. Milým prekvapením bolo vydraženie malých figovníkov od Milana Kňažka za 200 € a dámy zas dražili dvoje hodvábne šaty od módneho dizajnéra Richarda Rozboru. 

Víťazom turnaja sa stal flajt Richarda Lintnera s netto výsledkom 64, na druhom mieste flajt Ľubomíra Višňovského a na treťom mieste flajt Martina Cibáka. Najlepší brutto výsledok mal flajt Martina Mňahončáka s výsledkom 10 rán pod PAR, nearest to pin zahral Peter Bondra, longest drive Sylvia Hrušková a Ján Kubin.  „Som veľmi rád, že sa nám podarilo zvíťaziť. Najväčšími víťazmi sú však detičky, ktoré dostali potrebnú pomoc a ľudia, ktorí tu prišli pomôcť,“ konštatoval Lintner.

Hráči tentokrát nevideli tatranskú panorámu, pochvaľovali si však nádherné prostredie a skvelé služby pod Tatrami. Neprekážal im ani dážď a chladnejšie počasie. Systém hry „texas scramble“, kde sa vždy hrá tá najlepšie padnutá golfová loptička, umožňuje, aby sa do hry zapojili aj menej  zdatní hráči a tak nadšenci golfu tak prostredníctvom golfu spojili príjemné s užitočným. „Som veľmi rád, že sem znova prišli i deti s rodinami, ktoré sme obdarovali. Máme za sebou ďalší úspešný turnaj a veríme, že budúci 10. ročník pripravíme ešte lepšie, vydražíme ešte viac a pomôžeme viacerým ľuďom, “prezradil  Peter Bondra.

„Golf mám veľmi rád a myslím si, že je to výborný šport, keď si človek potrebuje vyvetrať hlavu. Prechádzka po golfovom ihrisku je úplne perfektná a ak sa to deje s dobrou partiou, je to vynikajúci doplnok. Na turnaj Petra Bondru chodievam často, možno som chýbal na jednom alebo dvoch ročníkoch,“ uviedol Mariána Hossa.

„Ďakujeme za podporu - aj symbolickou golfovou hodinou deťom, ktorú nám venovali organizátori i účastníci. Teší nás to o to viac, že dnes, po 20 rokoch fungovania nadácie, môžeme grantmi podporovať aj deti detí, ktoré sme podporovali na našom začiatku. Z peňazí, ktoré sme získali počas predošlých piatich ročníkov turnaja, sme podporili projekty trávenia voľného času, projekty na pomoc deťom v sociálnej núdzi, na pomoc deťom so zdravotným hendikepom, ... Sme radi, že aj vďaka Charity Golf Cup podporíme  ďalšie zaujímavé aktivity pre deti na celom Slovensku, “ povedala Dana Rušinová, riaditeľka Nadácie pre deti Slovenska a pokračovala "Počas 6-ročnej spolupráce Charity Golf Cup priniesol celkovo 43 443 €  na projekty, ktoré prerozdelí Nadácia pre deti Slovenska. Organizátorom i osobnostiam, ktoré takýmto spôsobom pomohli Hodine deťom patrí veľká vďaka."

Tímový cyklistický dres Tinkoff-Saxo s originál podpisom Alberta Contadora si v dražbe zakúpil vrcholový manažér Peter N. z Bratislavy, ktorý sa zúčastnil charitatívnej akcie so svojou rodinou, s manželkou aj s deťmi. "V nadácii sme poctení a radi, že si dres našiel svojho nového majiteľa a veríme, že jemu urobil radosť. Vydražená suma bude venovaná na podporu globálneho, vzdelávacieho, environmentálneho programu Jane Goodall s názvom "Roots&Shoots", určený pre rast a rozvoj našej mládeže. Nadácia Green Foundation má veľký cieľ, zasadiť ho do slovenskej „pôdy“ a do života našej mladej generácie," povedala Lenka Hamšíková, spávkyňa Green Foundation.
"Pod Tatrami sme stretli mnoho výnimočných osobností, s ktorými sme mali spoločné témy - napríklad ako pomôcť nášmu Slovensku, ako a kde hľadať riešenia na daný stav, ako pomôcť našej krajine v jej transformácii, smerovaniu. Podpora mládeže a športu bola taktiež jednou z tém", pokračovala Lenka "Peter Bondra bol rovnako ako kedysi na ľade, tak aj pri koordinovaní celej akcie precízny, profesionálny a vždy prítomný tam, kde to bolo potrebné."

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow