28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Čo by ste mali vedieť predtým, ako si začnete zariaďovať spálňu?

 20.10.2017 20.10.2017  

Spálňa je jediné miesto, kde si dokážeme po náročnom pracovnom dni naplno oddýchnuť, a to bez toho, aby nás vyrušoval televízor, mobil, alebo tablet. Zariadenie spálne by sme mali v prvom rade prispôsobiť našim potrebám a nie aktuálnym trendom. Čo by sme ale mali vedieť ešte predtým, ako sa pustíme do zariaďovania tejto miestnosti?

 

Vyhýbajte sa tmavým farbách

Nech už je spálňa akýchkoľvek rozmerov, jednoznačne sa vyhýbajte tmavým farbám, ktoré nielenže miestnosť opticky zmenšujú, budú na vás pôsobiť skľučujúco, depresívne. V miestnosti sa budete cítiť stiesnene a môžu sa u vás objaviť aj problémy s nespavosťou. Rozhodnite sa skôr pre jemné prírodné odtiene, ktoré miestnosť oživia, zosvetlia. Aj bavlnené obliečky si vyberajte skôr v bledších odtieňoch.

Vyberajte správnu veľkosť postele

Výber postele prispôsobte veľkosti miestnosti, ale aj vášmu telu. Ak máte 190 cm, z menších postelí by vám trčali nohy. Najideálnejšie veľkosti postelí sú tieto – postele rozmerov 160x200 a 180x200 (pozn. hovoríme o manželských posteliach). Odporúčame vám sústrediť sa skôr na výber masívnych postelí. Sú síce ťažšie, ale sú z kvalitného dreva, ktoré vám vydrží niekoľko desaťročí bez toho, aby sa opotrebovalo. Nešetrite ani na výbere kvalitného matraca a vyberajte si základné rošty.

Priestor na odkladanie

Nad posteľ si rozhodne nedávajte žiadne police. Police by sa mohli pod veľkým náporom zlomiť a ublížiť vám. Priestor na odkladanie opäť prispôsobte priestoru. Dámam by rozhodne nemal chýbať priestor na odkladanie šminiek a šperkov. Na uschovávanie týchto drobnosti vám pomôže priestranný vintage toaletný stolík. Vintage toaletné stolíky samozrejme ale musia farebne pasovať k zariadeniu vašej spálne. V spálni by rozhodne nemala chýbať menšia komoda, do ktorej si môžete naukladať menšie veci, ktoré by sa vo vstavanej skrini stratili. Máme na mysli spodné prádlo, ponožky, čiapky, šále a pod.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow