27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Čo musíme urobiť pre to, aby sme žili šťastnejší, spokojnejší život?

 25.10.2017 25.10.2017  

S pribúdajúcimi rokmi sa nemení len naše telo, ale najmä naše myslenie, naše hodnoty. Našou hlavnou prioritou nie je zábava, diskotéky a kamaráti, ale zdravie a spokojnosť celej rodiny. Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo by ste mali urobiť, aby ste sa cítili spokojnejšie a viedli šťastnejší život?

 

Uvedomte si, že vždy sa nájde niekto, s kým si nebudete rozumieť

Aby ste sa cítili spokojnejšie, musíte prijať fakt, že vždy sa nájde niekto, s kým si nebudete rozumieť. Čím skôr si tento fakt uvedomíte, tým skôr prestanete mať výčitky. Ľudia sú rôzni. S niekým si môžete sadnúť, s niekým zase naopak nie. Neznamená to ale, že ste zlý človek. Jednoducho ten človek neuznáva také hodnoty ako vy. Niekto vás bude skalopevne presviedčať napríklad o tom, že zdravotné topánky Birkenstock škodia zdravej nohe, pričom vy budete vedieť, že sú kvalitné a zdraviu neškodlivé. Zamyslite sa, má zmysel presviedčať niekoho o tom, že on nemá pravdu a vy áno?

Neriešte problémy cudzích ľudí

Zaoberať sa problémami, ktoré sa vás ani bytostne netýkajú, je úplne zbytočné. Mnoho ľudí ale takéto situácie rieši, pripúšťa si ich a tým pádom aj trpí. Neriešte problémy cudzích ľudí, ktorých poriadne ani len nepoznáte. Uvidíte, budete sa cítiť omnoho lepšie. Vás by mala zaujímať len vaša rodina – partner, deti, rodičia. Zamyslite sa, musíte vedieť, či si vaša suseda kúpila krajšie náušnice ako vy?

Doprajte si pravidelný relax v prírode

Tým, že sme neustále pod veľkým stresom, pokoj a relax v prírode si doprajeme len málokedy. Ak chcete žiť spokojnejší život, chodievajte pravidelne do prírody. Pokoj, ticho a farby prírody vám vyčarujú úsmev nielen na tvári, ale aj v duši.

Prejavujte lásku svojim blízkym

Za akýchkoľvek okolností prejavuje lásku svojim blízkym, pretože len oni vás v prípade, že sa niečo stane, podržia. Budú stať vždy pri vás, budú vás podporovať a poradia vám. Ak ste svojmu partnerovi už dávno nepovedali, ako veľmi ho ľúbite a ako si ho vážite, urobte to. A nezabúdajte – pre spokojný život musíte urobiť ešte jednu vec, a to, nesmiete zanedbávať milostný život. Pokojne si z bielizníka vytiahnite obľúbenú push up podprsenku, nočnú košieľku a nič vám nebráni v prejavovaní si vzájomnej náklonnosti.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow