18. január 2021. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Čo všetko vám môže znepríjemniť vašu dovolenku?

 25.10.2017 25.10.2017  

Aj keď je leto už dávno za nami, slovo „dovolenka“ sa nám nespája len s letom. S blížiacou sa zimou mnoho z vás uvažuje nad výberom miesta na lyžovačku. Niektorí zase chcú využiť posledné pekné jesenné dni na oddych ďaleko od práce a od všetkých povinností v domácnosti. Dovolenka však nemusí dopadnúť vždy podľa vašich predstáv. Čo všetko vám dokáže znepríjemniť vašu dovolenku?

 

Porucha na automobile

Auto môžete pravidelne servisovať, ale kedykoľvek sa môže stať, že cesta na vašu vysnívanú a dlho plánovanú dovolenku sa zmení na drámu kvôli poruche. Poruchu si môžete opraviť aj sami. Ak sa vám ale pokazí motor, neustáva vám nič iné len zavolať odťahovú službu a hľadať náhradnú dopravu.

Zranenie, choroba

Nachladnutie, bolesti hrdla, vyvrtnutie členka, alebo dokonca zlomenina končatiny vám môžu celú dovolenku pokaziť, v najhoršom prípade predčasne ukončiť. S blížiacou sa zimnou sezónou myslite najmä na poistenie na lyžovačku, ktoré je cenovo prijateľné a chráni vás v prípade akejkoľvek nehody. Na cestu si prichystajte základné lieky, ako lieky na bolesť hlavy, zubov, krémy na popáleniny, modriny, ale aj lieky na bolesť žalúdka.

Nepriaznivé počasie

Počasie ovplyvniť jednoducho nedokážeme, čiže do určitej miery musíme byť zmierení s tým, že pravdepodobne nestihneme všetko, čo sme si na dovolenku naplánovali. Je preto dôležité si ešte doma nachystať alternatívy, aby ste nemuseli sedieť na hotelovej izbe. Ak plánujete oddych v horách, k povinnej jesenno-zimnej výbave si pribaľte hrubú vyhrievanú vestu, ktorá vás v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok dokonale ochráni.

Dovolenka je čas, kedy sa nevenujeteme ničomu inému len relaxu. Predtým, ako vycestujete, si skontrolujte automobil, poprípade zájdite do autoservisu. Nezabudnite si do batožiny pribaliť len to najnutnejšie oblečenie a obuv, aby ste toho zbytočne moc nevozili tam a späť.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow