29. november 2020. Vratko. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Dali ste sa na podnikanie? Poradíme vám, na čo by ste sa mali pripraviť

 20.11.2017 20.11.2017  

Nezamestnanosť v poslednom období síce výrazne klesla, napriek tomu je ale na úradoch stále veľa nezamestnaných, ktorí sa už dlhšiu dobu nemôžu zamestnať najmä kvôli svojmu vzdelaniu. Chýbajú strojári, rastie dopyt po programátoroch, pričom si vôbec neuvedomujeme, že chýbajú aj vodári, stolári, kováči. Ak ste sa ale dali na podnikanie a chcete sa pripraviť naozaj zodpovedne na túto životnú zmenu, poradíme si, ako zvládnuť rozbeh vlastného podnikania a aké výhody by ste mohli využiť.

 

Drahé kancelárske priestory

Nech už pochádzate z ktoréhokoľvek mesta na Slovensku, na rozbehnutie vlastného biznisu budete potrebovať priestory, z ktorých by ste mohli vykonávať svoje podnikateľské aktivity. Ako už býva zvykom, mnohí začínajúci podnikatelia si namiesto prenájmu drahých kancelárskych priestorov, ktoré spočiatku ani tak neplánujú využívať, zaobstarajú celkom výhodnú a veľmi populárnu virtuálnu kanceláriu, ktorá stojí niekoľkonásobne menej a poskytuje všetko, čo začínajúci podnikateľ potrebuje. Drahé kancelárske priestory sú až príliš drahé pre začínajúceho podnikateľa, ktorý sa snaží ušetriť tam, kde to len ide.

Nekalé praktiky konkurencie

Ak prichádzate s novým nápadom a v danom segmente nemáte až takú veľkú konkurenciu, existuje menšia pravdepodobnosť, že urobíte chybu. Ako začínajúci biznismen by ste mali vedieť, že bez prieskumu trhu vlastné podnikanie rozbehnúť jednoducho nemôžete. Môžete, ale len ak vám nevadí, že riskujete krach svojej spoločnosti.

Konkurencia vás môže zaskočiť. V súčasnosti mnoho firiem nekalými praktikami odstráni z podnikateľského trhu potencionálny projekt skôr, ako sa vôbec dokáže uchytiť. Ak nechcete skončiť skôr, ako začnete, berte prieskum trhu ako samozrejmosť.

Všetko dôkladne zvážte

Ako podnikateľ budete za všetky kroky niesť plnú zodpovednosť. Pravdepodobne vám nebude ostávať toľko voľného času, ako ste mali predtým, ako ste sa rozhodli podnikať. Vaše zisky ale budú niekoľkonásobne vyššie. Ešte predtým, ako vstúpite do podnikania, by ste si mali ujasniť, či sa na podnikanie predsa len cítite. Akonáhle sa stanete konateľom spoločnosti, bez externých batérií pre mobily, diáru a pera z domu ani len nevyjdete.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow