26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Darujte zážitok

NextFuture NextFuture NextFuture  2.3.2013 2.3.2013  

Hodnota vianočných darov sa už dávno nemôže merať len veľkosťou balíčka pod stromčekom. Darovať môžete dokonca aj zážitok. Darujete tak emócie, na ktoré sa nezabúda. Prekvapte svojich blízkych adrenalínovým úletom alebo potešením v podobe príjemného wellness pobytu. Úspech máte zaručený!

Ako nájsť ten správny zážitkový darček?

Ponuka darčekov v podobe zážitkových aktivít je skutočne široká. Svojích blízkych môžete potešiť napríklad relaxom v podobe luxusného wellnes zážitku, alebo vzrušujúcim letom balónom či adrenalínovým zoskokom s padákom. S tým, ako sa nestratiť v ponuke a vybrať skutočne ten správny darček, vám pomôžu kvalifikované agentúry či portály: „Hlavnou výhodou takýchto darčekov v zážitkovej agentúre je združenie veľkého množstva zážitkov v rôznych lokalitách na jednom mieste. Častokrát sa tam nachádzajú aktivity, ktoré sa bežne nedajú absolvovať. Zákazník tak má prehľad o množstve zážitkov bez toho, aby ich musel veľmi pracne jednotlivo vyhľadávať,“ uvádza Tomáš Fábry, konateľ zážitkovej agentúry prevádzkujúcej internetový portál www.najzazitky.sk. Spoločnosti ponúkajú výber dátumu podľa rozhodnutia obdarovaného, pomerne dlhú platnosť poukazu či jeho výmenu. Nemusíte sa teda báť toho, že by váš darček prepadol.

Čo zahŕňajú zážitkové darčeky

Najväčšou pridanou hodnotou zážitkových darov je už spomínaná emócia. Nemôžeme však čakať, že túžba po adrenalíne bude u žien a mužov rovnaká. Ženy zväčša preferujú pokojnejšie, relaxačné druhy zážitkov, zatiaľ čo muži si plnia svoje sny z detstva. Nejeden chcel byť predsa pretekárom či profesionálnym pilotom. „Ženy si najčastejšie pod stromčekom nájdu lety balónom, vyhliadkové plavby, masáže či wellness pobyty. Muži sa skôr tešia adrenalínovým a automobilovým zážitkom, ako napr. tandemový zoskok padákom, jazda na Ferrari, let stíhačkou alebo bungee jumping,“ vysvetľuje Tomáš Fábry a ďalej dodáva: „Obľúbené sú aj univerzálne zážitky ako paragliding a škola šmyku“. Je tu teda aj možnosť kolektívneho daru pre skupinu ľudí, priateľov, firemný kolektív či partnerský zážitok vo dvojici. Svoj názor pridáva aj Rostislav Peníška, konateľ zážitkovej spoločnosti Adrop s.r.o.: „Ženy u nás kupujú mužom adrenalínové aktivity a muži vyberajú ženám naopak relaxačné služby. Takže v koncovke je to trochu opačne ako asi čakáte, že muži na našich stránkach nehľadajú adrenalínové darčeky pre seba, ale relaxačné služby pre svoje partnerky.“ Buďte kreatívni a spestrite Vianoce vašim polovičkám, je si z čoho vyberať.

 

Najpopulárnejšie zážitky sezóny

„Medzi najpredávanejšie a zároveň najobľúbenejšie zážitky na Slovensku patria predovšetkým automobilové zážitky ako jazda vo Ferrari na okruhu či škola šmyku. V poslednej dobe sa ale začínajú hojne kupovať aj zážitky z kategórie vzduch,“ uvádza Rostislav Peníška. Najnovší hit sezóny patrí taktiež pod túto kategóriu. Je ním adrenalínové pilotovanie stíhačky. „Najobľúbenejším darčekom tejto sezóny je jednoznačne zážitok Pilotom na skúšku. Po krátkom zaškolení a vzlete si obdarovaná osoba pod dohľadom skúseného inštruktora môže vyskúšať samotné pilotovanie priamo vo vzduchu. Momentálne ponúkame možnosť vyskúšať si pilotovanie lietadla, vetroňa či dokonca vrtuľníka,“ dodáva Tomáš Fábry. Medzi ďalšie adrenalínové aktivity z kategórie vzduch patria aj športy pre odvážnejšie povahy. Strach z výšok tu nie je práve na mieste. „Stálicou v najpredávanejších zážitkoch je tandemový zoskok padákom. Užiť si voľný pád po skoku z lietadla z výšky troch resp. štyroch kilometrov a padať rýchlosťou 200 km/h je stále snom mnohých odvážlivcov. Pre najnáročnejších ponúkame možnosť zoskoku z helikoptéry,“ upresňuje Tomáš Fábry. Obľúbenou sekciou v zážitkových darčekoch sú bezpochyby rýchle autá, ktoré sú stelesnením adrenalínu, moci a krásy jazdy. „Veľmi obľúbeným zážitkom je taktiež off-road jazda Hummerom, pri ktorej dostanete auto až na jeho limity. Niekedy môžete mať pocit, že gravitácia na toto auto neplatí,“ dodáva Tomáš Fábry.

Popularita neustále rastie

Nie je to tak dávno, čo zážitkové darčeky na Slovensku boli skôr v úzadí. Trendy sa však menia s dobou a popularita zážitkových darov neustále narastá. A to obzvlášť pred sviatkami. „Pred Vianocami vždy záujem o zážitky stúpa geometrickým radom. Predaje za vianočné obdobie tvoria tretinu nášho celkového obratu, takže už sa na Ježiška veľmi tešíme. Medziročne stúpa záujem o zážitky o 15 %,“ uvádza Rostislav Peníška. Ich obľuba rastie aj z racionálneho hľadiska. „Každoročne hmotné darčeky, ktoré by ľudia často darovali len z núdze, postupne vymieňajú za zážitky, ktoré určite nie sú sklamaním a na druhý deň sa na ne nezabudne,“ vysvetľuje Tomáš Fábry. Inšpirujte sa našimi tipmi a obdarujte svojich blízkych originálnym zážitkom.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow