21. január 2021. Vincent. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Dell upgradoval počítače Precision pre virtuálnu realitu

NextFuture NextFuture NextFuture  6.4.2016 6.4.2016  

Spoločnosť Dell predstavila novú generáciu towerov a rackových počítačov Dell Precision, ktoré si bez problémov poradia aj s virtuálnou realitou. Výkon a softvér počítačov sú plne optimalizované pre pohodlnú tvorbu a prehrávanie obsahu na zariadenich ako napríklad HTC Vive alebo Oculus Rift.

 

„Dell Precision bol vždy synonymom pre zariadenia so špičkovým výkonom, ktoré zvládnu aj náročné aplikácie, ako napríklad priestorové vizualizácie jaskýň alebo rozličné armádne simulácie. Nová generácia Precision rozširuje priestor pre využitie virtuálnej reality a zvýši počet tých, ktorí vytvárajú virtuálnu realitu,“ Hovorí Petr Zajíček, Client Solution Marketing Manager Dell.

Nová generácia towerov Dell Precision 5810, 7810 a 7910 a rackov 7910 obsahuje najnovšie viacjadrové Intel Broadwell EP procesory,  ktoré sú optimalizované pre multiprocesorové aplikácie, ako napríklad zložité kalkulácie a analýzy, alebo 3D modeling. Počitače využívajú výkonné grafické technológie od AMD a NVIDIA, ultra-rýchle PCIe zbernice s 4x vyššiou rýchlosťou než tradičné SATA SSD a až 1TB DDR4 pamäte taktovanej na 2400 MHz.

Dell do nových Precision počítačov zabudoval softvérové vylepšenia, ktoré optimalizujú výkon a zvýšujú produktivitu, ako napríklad Reliable Memory Technology, Intel CAS-W cache akceleráciu a Dell Precision Optimizer. Zmenou prešiel aj systém tekutého chladenia. Vylepšenia prispeli k zníženiu hluku až o 38 percent.

Zdroje a foto: Globálne obchodné centrum Dell Bratislava

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow