27. október 2020. Sabína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Dobrý biznis urobíte iba v dobrom obleku

NextFuture NextFuture NextFuture  31.1.2014 31.1.2014  

Dodržiavať dress code je jedným z kľúčových aspektov úspešného biznisu. Známi biznismeni, manažéri a obchodníci sa riadia pravidlom, že prvý dojem sa nikdy nedá spraviť na druhý pokus. Ráno si obliecť charizmu úspechu neznamená opakovať si formulky z motivačných seminárov, ale obuť si dokonale čisté topánky, zaviazať kravatu Windsorským uzlom a obliecť si oblek určené práve vám.

 

Správny dress code vyvoláva dôveru

Dress code je vstupnou bránou k tomu, aby si klient, alebo obchodný partner vôbec vypočul vaše argumenty. Čím väčšie obchody a vyššie postavenie, tým je dress code prísnejší. Každá profesia má svoje pravidlá obliekania od ležérnych až po skutočne prísny diktát konzervatívnej módy.

Imidž profesionála

Profesionál nerobí školácke chyby a preto sa musí bez nich zaobísť aj jeho oblečenie. K obleku sa nosia výhradne šnurovacie topánky, mokasíny treba pri biznis rokovaní ponechať v skrini. Kravata by sa špicom mala dotýkať stredu opasku, takže žiadne mini kravaty, ani také, čo zakrývajú viac ako treba. Ak však plánujete stretnutie počas obeda, je dobré občas prísť bez kravaty, aby nebol pracovný obed príliš formálny. Niečo tomu stále chýba? Oblek na mieru, ktorý je v našich končinách stále nie je úplnou samozrejmosťou ani medzi manažérmi. Úspešní lídri ale vedia, že pohodlie a väčšiu uvoľnenosť, ktoré takýto oblek ponúka je taktiež konkurenčným náskokom pri vyjednávaní.

Prvá trieda

Prvou triedou medzi oblekmi je už tradične britský štýl pochádzajúci z ulice Savile Row známej dodržiavaním prísnych princípov pri šití oblekov na mieru. Snáď za všetko hovorí že práve tieto (a žiadne iné) obleky nosia anglickí lordi a králi. Túto tradíciu reprezentuje v slovenských končinách značka Christian Barret, ktorá najvyššiu kvalitu ručne šitých oblekov na mieru ponúka aj slovenským manažérom.

So značkou Christian Barret sa spája len to najlepšie.

Úspech je aj jednou z kľúčových línií nového filmu Vlk z Wall Street, ktorý prináša nezabudnuteľný výstup a pád Jordana Belforta. Zažil bahno prehry, postavenie človeka, ktorý zarába milión dolárov denne, úspešného manažéra vlastného finančného sveta až po kriminálnika a poradcu FBI. Jeho štýl je nezabudnuteľný a počas celej cesty ho okrem životnej filozofie, že viac peňazí nie je nikdy dosť, sprevádzal aj kvalitný oblek na mieru.

Belfortovu divú jazdu životom preniesli na plátno skutočne tí najlepší: Martin Scorsese ako režisér, Leonardo DiCaprio ako predstaviteľ titulnej postavy a partner filmu CHRISTIAN BARRET – NAJLEPŠIE OBLEKY NA MIERU.

Zdroj a foto: Christian Barret

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow