24. november 2020. Emília. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Dokonalejší svet

NextFuture NextFuture NextFuture  10.12.2013 10.12.2013  

Hyundai ix35 vo svojej prvej generácii rozvíril stojaté vody SUV. Svojim dizajnom a jazdnými schopnosti deklasoval konkurenciu. Predstavujeme vám jeho dokonalejšiu verziu.

 

Automobilky ešte pred nedávnom ponúkali len obyčajné SUV, ktoré mali splniť požiadavky aktívne prežitého voľného času a skĺbiť ich s úžitkovou hodnotou. No potom prišiel Hyundai ix35, prekvapil výnimočným a neopozeraným dizajnom, pokrokovou technológiou a exkluzívnou zárukou. Hneď od začiatku sa stal predajným trhákom. Svojim konkurentom ukázal svoje imidžové zadné svetlá, predbehol ich vo všetkých smeroch. Hyundai tento rok posunul ix35 o niečo ďalej.

Pre dynamické nápady

Jednou z najdôležitejších zmien je nahradenie doterajšieho benzínového motora s objemom 2,0 litra novým, zvlášť účinným benzínovým motorom 2.0 GDI s priamym vstrekovaním paliva. Nový motor, vyvinutý v európskom výskumnom a vývojovom centre Hyundai v nemeckom Rüsselsheime, dosahuje väčší výkon 122 kW (166 k) a väčší maximálny krútiaci moment 205 Nm. Vďaka tomu si môžete vychutnávať ešte lepšiu dynamiku. Nový Hyundai ix35 s pohonom predných kolies, vybavený týmto motorom a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, akceleruje z 0 na 100 km/h za 10,4 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 196 km/h. K dispozícii bude s pohonom 4x4 aj 4x2 či už s manuálnou, alebo automatickou prevodovkou(obe sú 6-stupňové).

Aby ste každý deň stíhali držať krok so svojimi nápadmi, v ponuke ix35 naďalej ostávajú už vyskúšané a tradične spoľahlivé agregáty. Turbodiesely s objemom 2,0 litra a výkonmi 100 kW (136 k) alebo 135 kW (184 k) dostali nízkotlakový systém recirkulácie výfukových plynov LP-EGR, prispievajúci k zvýšeniu účinnosti. Pri naftovom motore s objemom 2,0 litra a výkonom 100 kW (136 k) v kombinácii s pohonom všetkých kolies 4WD si zákazníci teraz môžu objednať aj 6-stupňovú automatickú prevodovku.

Väčší pôžitok z jazdy

Pre vodičov automobilov Hyundai je pocit z jazdy dôležitý. Preto sa nový Hyundai ix35 môže pochváliť aj zaujímavými zmenami na podvozku, čo klienti isto ocenia. Konštruktérom technického centra sa podarilo zvýrazniť jazdnú dynamiku v súlade s vkusom najrozmaznanejších zákazníkov na svete - európskych vodičov.

Riadenie je teraz rýchlejšie a spontánnejšie reaguje na impulzy vodiča. Vďaka modifikácii posilňovača budete mať lepšiu spätnú väzbu, čím sa zintenzívnia zážitky z riadenia. K tomu ponuku prvkov vybavenia obohatil aj posilňovač riadenia Hyundai FLEX STEER, s nastaviteľnou charakteristikou. Ponúka tri režimy – normal na bežné dennodenné presuny, comfort na dlhé cesty, počas ktorých si potrebujete aj oddýchnuť, a sport na ešte výraznejšiu spätnú väzbu a športovejšieho zážitku zo šoférovania.

Komfortnejší a tichší

Mäkšie silentbloky prednej nápravy znižujú prenos hluku a vibrácií do karosérie, a tak dodávajú posádke vozidla vyšší komfort. Na dlhých cestách sa budete cítiť pohodlne a na únavu ani nepomyslíte. Za volantom i ako spolucestujúci sa budete v novom modeli ix35 cítiť výnimočne.

Európski zákazníci si do svojho nového auta Hyundai ix35 môžu vybrať aj zlepšené audiosystémy a navigačný systém so 7-palcovým (17,8 cm) dotykovým monitorom na stredovej konzole. V ponuke je aj nový audiosystém vybavený displejom LCD s uhlopriečkou 4,3 palca (10,9 cm) a cúvacou kamerou.

Váš Hyundai ix35 budú všetci obdivovať, to nám verte. No aj tak sme pre vás pripravili ešte jednu novinku, ktorú ocenia najmä vodiči ostaných vozidiel. Hyundai ix35 sme vybavili diódami LED na denné svietenie, ktoré sú súčasťou sériového vybavenia všetkých verzií. A aby ste sa v noci pri vašich nezabudnuteľných cestách nestratili, po novom sú v ponuke bi-xenónové reflektory.

Hyundai ix35 s radom technických vylepšení a štedrejšou ponukou výbav prichádza teraz s jedinečnou cenou už od 17 490 €. Môžete ho mať aj s financovaním na pätiny a zaplatením registračnej dane. K tomu všetkému si môžete vybrať zimné pneumatiky zadarmo alebo kompletné poistenie vozidla na rok zadarmo.

Rovnako ako na všetky nové modely značky Hyundai v Európe sa aj na modernizovaný model ix35 sa vyťahuje jedinečný program „Päť rokov záruky a výhod“ – zahŕňajúci záruku päť rokov bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, päťročnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov zvýhodnených prehliadok technického stavu vozidla.

Zdroj a foto: Hyundai

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow