1. október 2020. Arnold. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Doprajte si na Silvestra kúpele.

NextFuture NextFuture NextFuture  29.12.2015 29.12.2015  

Jeden aforizmus hovorí: ,,Kto by nechcel byť bohatý a zdravý, veď čo už má chudobný človek z toho, že ochorie?“ Urobiť niečo pre svoje zdravie a cítiť sa pritom ako bohatý môže každý, kto strávi záver roka v kúpeľoch. Navyše, kúpeľné procedúry, wellness a relax po rušnej silvestrovskej oslave uvíta zrejme každý.

 

Bohemia-kúpele

Kombinácia zábavy, relaxu a  procedúr je to najlepšie, čo môžete urobiť pre svoje zdravie. Navyše v prekrásnom prostredí historických kúpeľov svetového mena v Karlových Varoch. Oddýchnete si od stresov a začnete nový rok nabitý pozitívnou energiou. Nemusíte si dávať ani novoročné predsavzatia, veď hneď na začiatku roka robíte to, čo je správne.

Riaditeľ Bohemia-lázní, a. s., Karlove Vary, Jiří Sluka k tomu hovorí: ,,Silvestrovské pobyty v Bohemia-lázních v dňoch 27. 12. 2015 až 15. 1. 2016 sú k dispozícii ako kúpeľné, alebo hotelové pobyty. Radi privítame všetkých hostí a zvlášť nám záleží na domácej klientele, ktorá chodí do Karlových Varov menej, ako by mohla a ako by sme si želali.“

Hotelové silvestrovské pobyty majú v cene aj hudobné a tanečné večery, zatiaľ čo liečebné majú v cene liečenie s procedúrami.

,,V blízkosti kolonád sa nachádzajú hotely Slovan a Concordia a sanatórium Kriváň, kde prebiehajú všetky liečebné kúpeľné pobyty Bohemia-lázní. Základom liečenia je pitie karlovarskej minerálnej vody a kúpeľné procedúry v nej. Na kvalite prírodného liečebného zdroja je priamo závislá aj kvalita liečenia. Minerálna voda je prírodný liečebný zdroj a používa sa okrem liečby ochorení zažívacieho traktu aj na liečenie porúch látkovej výmeny, ako sú cukrovka, vyššia hladina tukov v krvi, či dna. Karlovarské pramene patria v Európe k najefektívnejším prírodným zdrojom. Tieto teplé pramene sú využívané k pitnej kúre, ku kúpeľom a na výplachy,“ upozorňuje J. Sluka.

Kúpele Luhačovice

O niečo bližšie ako Karlové Vary sú najväčšie moravské kúpele - Luhačovice. Ich výkonný riaditeľ Ing. Jiří Dědek, MBA hovorí: ,,Všetci záujemcovia môžu využiť aktuálne ponuky na príjemné strávenie konca tohto roka v Kúpeľoch Luhačovice. Pokiaľ tu chcete stráviť Silvestra, mali by ste sa poponáhľať. K dispozícii sú už naozaj iba posledné voľné miesta.

O silvestrovské pobyty v Luhačoviciach je vždy enormný záujem a stáli klienti si ich rezervujú niekedy aj rok vopred.

Najväčšími lákadlami Luhačovíc sú blahodarné liečebné a wellness procedúry v tunajších zariadeniach akciovej spoločnosti Kúpele Luhačovice, ale aj jedinečná architektúra Dušana Jurkoviča či popíjanie svetovo preslávenej Vincentky, ktorú si môžete z Luhačovíc odniesť aj ako suvenír vo fľašiach.

Kúpele Rajecké Teplice

Chcete stráviť Silvestra na Slovensku, netradične luxusne? Takúto možnosť ponúkajú Kúpele Rajecké Teplice. Návštevníkov sem láka okrem krásneho ubytovania v antickom štýle a liečivej termálnej vody aj príjemné prostredie parku a okolia Rajeckých Teplíc. Preto ak máte záujem o silvestrovský pobyt, na rezerváciu je najvyšší čas. Kúpele okrášlila v tomto roku v septembri nová päťhviezdičková časť hotela APHRODITE PALACE *****, ktorá si vyžiadala investície vo výške cca 1,1 milióna eur a je určená pre najnáročnejších klientov. Koncept nadväzuje na hotel APHRODITE PALACE****, ktorý bol uvedený do prevádzky vlani a na jeho výzdobu boli opäť použité materiály mramor, ónyx, zlato. 

Viceprezident SLK (Slovenské liečebné kúpele), a. s., Rajecké Teplice, Zdenko Miškolci k tomu hovorí: „O silvestrovské pobyty je vždy veľký záujem. Tohtoročný silvestrovský pobyt je v ponuke minimálne na 4 noci a cena zahŕňa ubytovanie, polpenziu a procedúry.

Liečia sa tu dýchacie choroby (astma), pohybové choroby a choroby z povolania. Rajecko-teplická termálna liečivá voda má certifikované liečebné účinky. Luxusný štvorhviezdičkový kúpeľný hotel APHRODITE PALACE, situovaný v centre kúpeľného mestečka, ktorý bol otvorený v júni minulého roku je najväčšou pýchou kúpeľov a má vlastnú kulinársku reštauráciu. Premostením je spojený priamo s kúpeľným domom v antickom štýle APHRODITE, v ktorom absolvujú hostia všetky procedúry.

Bardejovské kúpele

Nemenej zaujímavú históriu a architektúru majú aj slovenské Bardejovské kúpele, a. s., s Jediná je najmä secesná architektúra liečebného domu Astória. Nájdete tu aj skvosty histórie – klasicistickú Alžbetu, či vlani zrekonštruovanú Fontánu. Príležitosť oddýchnuť si a stráviť záver roka zábavou v Bardejovských kúpeľoch, využívajú hostia všetkých vekových kategórii z celého Slovenska, ale aj zahraničia.

Ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková k tomu poznamenáva: ,,Ceny Silvestrovských pobytov, ktoré pre vás v roku 2015 pripravili Bardejovské kúpele sa začínajú už od 187 eur na 3 noci. Okrem atraktívneho programu zahŕňajú balíčky aj niekoľko procedúr. Pre deti je v prípade priaznivého počasia pripravené stavanie snehuliakov, fotografovanie s maskotom  a tradičný novoročný koncert.“

Bardejovské kúpele sú atraktívne pre všetkých. Posledné roky využili na rozšírenie ponuky svojich služieb, takže si môže každý vychutnať okrem tradičných kúpeľných procedúr aj možnosti, ktoré ponúka wellness, ale aj relaxáciu, či skrášľovacie programy. Tieto kúpele lákajú okrem pacientov, ktorí sa sem chodia liečiť, aj milovníkov kultúry, oddychu a bohatého spoločenského programu. Bardejovské kúpele sú tiež základňou na lyžovačku, napríklad v stredisku Regetovka, či v Poľsku. Návštevníci takisto môžu absolvovať výlety do bezprostredného okolia kúpeľov, ale aj do Poľska.

Zámocký hotel The Grand Vígľaš**** 

Chcete stráviť Silvestra na netradičnom mieste? Máte radi spojenie histórie a luxusu? Zámocký hotel The Grand Vígľaš**** pripravil pre záujemcov bohatý silvestrovský program. Celý večer bude prebiehať v luxusných priestoroch Kongresovej sály kráľa Žigmunda.

Marketingová riaditeľka hotela The Grand Vígľaš Ing. Michaela Varsová k tomu hovorí: „Pripravili sme pre hostí širokú ponuku pobytových balíkov. V ponuke sú pobyty v rôznej dĺžke, od dvoch do štyroch nocí. Dodáva, že nebude chýbať ani bohatý Silvestrovský program. Zavŕšením večera bude polnočný ohňostroj, odpálený z hradných múrov.“

Zámok Vígľaš prináša návštevníkom návrat do obdobia gotiky, renesancie i baroka. Je výnimočným historickým miestom, kde sa spája stredoveká atmosféra so špičkovými službami štvorhviezdičkového hotela. Kongresový hotel The Grand Vígľaš **** s poskytovaním wellness služieb je symbolom nového trendu v hotelierstve na Slovensku. Vnútorné priestory zámku sú v určených časoch k dispozícii na prehliadku so sprievodom a odborným výkladom. Pre skupiny a ubytovaných hostí je možné zabezpečiť historické programy, vrátane dobovej muziky a tancov, živých atrakcií, sokoliarov a vtáčkarov, šermiarov či celého vojska rytierov. Užite si teda výnimočné zážitky v znovuzrodenom sídle  uhorských kráľov.

Foto a zdroj: PAPER LIFE

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow