27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ford predstavil Mustang na rok 2016

NextFuture NextFuture NextFuture  6.7.2015 6.7.2015  

Automobilka Ford pre rok 2016 vynovila model Mustang GT. Americká automobilka sa snaží prilákať zákazníkov novými prvkami, ktoré majú Mustang GT jednoznačne zatraktívniť.

 

Dizajnéri v automobilke Ford sa niektorými novými dizajnovými prvkami vrátili k spomienkam zo šesťdesiatych rokov minulého storočia. Mustang GT ročník 2016 bude napríklad vybavený dodatočnými smerovkami zasadenými do tvarovania kapoty. Tento prvok sa objavil v modeli z roku 1967.

Týka sa to aj balíka vylepšení s označením Pony. Pre tento dizajnový balíček je typický emblém koňa, ktorým je ozdobený emblém chladiča, tento dizajnový balík sa dá rozpoznať aj sériou ozdobných pruhov či kolies, ktoré sú v ponuke hliníkové a lakované, s rozmerom 19 palcov. Typickými sú aj chrómové lišty okolo okien či spojlery.

Ďalší balíček pre Mustang GT Premium má označenie California Special. Tento dizajnový balík charakterizujú pruhy na kapote aj po bokoch. Interiér zdobí koža Ebony kombinovaná so semišom Miko. Ďalším výrazným prvkom je červené prešívanie. Tento dizajnový balíček obsahuje aj spodný predný spojler. Ani v tomto prípade nechýba logo na kapote.

Pre fanúšikov čiernej je pripravený balík Black Accent, ktorý ponúka práve čierne dizajnové prvky. To sa týka napríklad zadného krídla, čierna je aj úprava 19-palcových diskov.

Zmeny čakajú aj otvorenú verziu Mustang GT Convertible. Toto vozidlo bude premiérovo v ponuke s balíkom Performance. Tento model má širší chladič, úpravami prešiel systém odpruženia a výrobca ako o unikátnom hovorí aj o systéme kontroly stability.   

Popri tradičných prvkoch má Mustang na rok 2016 aj svoju modernú stránku. Reprezentuje ho napríklad interiérový systém SYNC® 3, ktorý slúži na komunikáciu a pobavenie posádky počas cesty. Používateľské rozhranie je intuitívnejšie a jednoduchšie, automobilka zapracovala aj na systéme hlasových príkazov.

Pre európske trhy automobilka Ford vybavuje Mustang dvoma pohonnými agregátmi. Jedným je klasický päťlitrový osemvalec, alternatívou je motor EcoBoost s objemom 2,3 litra. V závislosti od typu prevodovky a vyhotovenia karosérie sa spotreba väčšieho päťlitrového motora pohybuje v intervale od 12 do 13,5 litra na sto kilometrov. Motor EcoBoost si vypýta od 8 do 9,8 litra na sto kilometrov. Silnejší motor sa z nuly na sto dostane za 4,8 sekundy, slabší agregát potrebuje o sekundu navyše.

Silnejší motor dosahuje výkon 310 kilowattov pri 6 500 otáčkach za minútu a krútiaci moment 530 newtonmetrov pri 4 250 otáčkach za minútu. Slabší motor ponúka výkon 233 kilowattov pri 5 500 otáčkach za minútu a krútiaci moment 432 newtonmetrov pri 3 000 otáčkach za minútu.

 

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow