19. október 2020. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Golf na Slovensku

NextFuture NextFuture NextFuture  6.6.2013 6.6.2013  

Golf je šport s bohatou tradíciou a je úzko spätý s krásou prírody. Nadšený hráč bojuje s odhadom sily úderu, vplyvom počasia, s pochopením prírodných zákonov a hlavne so svojou schopnosťou sústrediť sa. Od roku 1991 sa u nás súperiví hráči golfu tešia zo vzniku Slovenskej golfovej únie. Tento významný medzník bol štartom pre vznik kvalitných ihrísk, ktoré vkusne dopĺňa naša čarovná krajina. Prinášame vám prehľad tých najzaujímavejších golfových rezortov na Slovensku.

 

Najstaršie ihrisko

História golfu na Slovensku začala pred prvou svetovou vojnou vo Vysokých Tatrách, kde pri Tatranskej Lomnici bolo prvé ihrisko. O niečo neskôr bolo vybudované aj ihrisko v Piešťanoch. Obe však zanikli na sklonku druhej svetovej vojny. Súviselo to aj s nástupom éry komunizmu, ktorá označila golf za neželanú buržoáznu zábavu. Neskôr, 27. septembra 1995, prišlo k naplneniu sna mnohých golfistov a vznikol prvý golfový areál na Slovensku – Golf and Country Club Bratislava – Bernolákovo. Najskôr to bolo deväťjamkové ihrisko, z ktorého je dnes golfový areál s majstrovskými osemnástimi jamkami. Majstrovské golfové ihrisko, nazvané Black River, je vďaka hodnoteniu jedno z najnáročnejších ihrísk v Európe. Unikátom rezortu je, že je umiestnený v historickom areáli s barokovým kaštieľom z 18. storočia. Fajnšmekri ocenia rozmanitosť úderov. Tie budú odpaľovať na úzkych dráhach medzi nádhernými dvestoročnými stromami. A ak nie ste v golfe práve majstrom, o svoju reputáciu sa nemusíte obávať. Pre začiatočníkov je totiž k dispozícii cvičné jamkovisko a golfová škola.

Najstaršie golfové ihrisko

Najväčšie ihrisko pod našimi veľhorami

Vysoké Tatry sú v strednej Európe jedinečným miestom. Okrem prenádherných štítov sú tu unikátne plesá a ojedinelá fauna a flóra. Na južnej strane, v ochrannom pásme Tatranského národného parku, sa rozprestiera veľkolomnický golfový areál. Areál nesie príznačný názov Black Stork, čo v preklade znamená „čierny bocian“. Ten totiž každoročne prilieta do týchto končín. Jednou z najväčších devíz ihriska je neporušená príroda a svieži vzduch, ktorý si uvedomíte až na mieste na 120-tich hektároch plochy areálu. K dispozícii je tu 27-jamkové ihrisko (3 kombinácie ihrísk), driving range, kryté odpalisko, chipping area, putting green, golfová 3 PAR akadémia či golfový simulátor a taktiež požičovňa, golfová škola a skúsení profesionálni tréneri. Aj keď sú hráči obklopení horami, ihrisko je pomerne rovinaté a okrem neuveriteľných výhľadov tu nájdete aj sústavu jazierok. Zárukou kvality je meno známeho rakúskeho dizajnéra Hansa Erhardta, ktorý dohliadal na výstavbu ihriska. Driving range má 350 metrov, 20 krytých odpalísk a je hrací z oboch strán.

Najnovší rezort

Penati Golf Resort je na Slovensku ojedinelým projektom, ktorý pribudol na mape špičkových golfových rezortov v strednej Európe. Vyrástol na Záhorí, pri meste Senica, uprostred borovicových lesov, na pôde posiatej bielymi piesočnými dunami. Golfovú sezónu pre rok 2013 otvoril 12. apríla. Je prvým areálom s neobvyklou rozlohou 217 hektárov a svojimi vlastnosťami plní očakávania širokého spektra golfistov a golfových priaznivcov. Okrem 36-jamkového golfového ihriska svetových parametrov ponúka aj pestré možnosti na relax.

Najnovší rezort

Inšpirujte sa našimi tipmi, buďte priaznivcom aktívneho a zdravého životného štýlu a spoznajte nových ľudí prostredníctvom krás golfu.

Autor: Lucia Mandincová
Zdroj : Black Stork, Black River rezort, Penati Golf Rezort
Foto : Black River rezort, White Eurovalley GP, Black Stork Veľká Lomnica

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow