30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Golfistov na Liptove spája Ružomberský golfový klub

NextFuture NextFuture NextFuture  1.4.2013 1.4.2013  

Na začiatku roka 2012 vzniklo nové občianske združenie Prvý Ružomberský golfový klub. Základná myšlienka bola spojiť komunitu golfistov na Liptove a zároveň aj lepšie spropagovať golfový šport v tomto regióne. Dnes sa môžu majitelia prvého indoorového golfového klubu v Ružomberku popýšiť skutočne špičkovým virtuálnym ihriskom.

 

Oficiálne otvorenie virtuál­neho ihriska sa konalo 7. decembra 2012.

Pán Ing. Miloš Kostik,  prezident 1. RGK o tom hovorí: „Tréning na trenažéri je neoddeliteľnou súčasťou zimnej prípravy pre každého golfistu. Simulátor je aj vynikajúcou pomôckou pre začiatočníkov. Som rád, že sa nám do klubu podarilo zakúpiť naozaj svetovú špičku medzi simulátormi.“

V čom je technológia golfového simulátora v Ružomberku iná a výnimočná? Ide hneď o niekoľko aspektov.

 

3D detekcia pohybu

Je mnoho spôsobov snímania pohybu. Sports Coach po rokoch výskumu a stoviek hodín testovania vybral cestu snímania letu golfovej loptičky vysokorýchlostnými kamerami, ktoré dokážu zachytiť najdetailnejší pohyb. Tento prístup umožnil snímať realitu letu golfovej loptičky a preniesť ju do úžasného grafického spracovania golfového ihriska. Snímanie pohybu vysokorýchlostnými kamerami umožňuje hranie golfu v interiérových podmienkach z rozdielnych hracích povrchov tak, ako je tomu v skutočnom golfe.

Základom každého golfového simulátora je použitá snímacia technológia, ktorá podľa svojej kvality a možností jednoznačne určuje výslednú kvalitu a dôveryhodnosť golfového simulátora.

 

Snímacia technológia vysokorýchlostných kamier

Pre snímanie pohybu golfovej palice a letu golfovej loptičky je použitá 3D sústava vysokorýchlostných kamier. Presnosť a realita tohto simulátora je unikátna. Golfový simulátor je používaný aj hráčmi s veľmi nízkym hracím handicapom pre tréning. Skutočnú presnosť golfovej simulácie potvrdzujú hráči PGA, ako je napríklad Retief Goosen, ktorý navrhuje a testuje ihriská práve na golfovom simulátore z ponuky Prvého Ružomberského golfového klubu.

Žiadne podlahové senzory

Simulátor neobsahuje žiadne snímače v podlahe, ktoré sú pre golfovú hru limitujúce. Taktiež nie je potrebné žiadne zadávanie golfovej palice pred úderom, pretože vysokorýchlostné kamery sledujú skutočný celý pohyb golfovej palice a rýchlosť a rotáciu golfo­vej loptičky.

 

Tréning krátkej hry

Golfový simulátor obsahuje aj špeciálny tréningový mód pre krátku hru a hru na jamkovisku.

 

170 golfových ihrísk v ponuke

Aktuálna ponuka golfového klubu je 170 digitalizovaných ihrísk, pričom stále pribúdajú nové.

Všetky detaily golfového ihriska sú plne digitalizované, dokonca sa hýbe aj tráva, stromy a voda sa vlní podľa rýchlosti vetra.

Ihriská sú v 3D a spracované vo full HD kvalite. 

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow