27. október 2020. Sabína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Golfová etiketa

NextFuture NextFuture NextFuture  8.8.2014 8.8.2014  

Golf má rovnako ako ostatné športy svoje pravidlá, ktoré sa pochopiteľne týkajú aj obliekania. Každý z vás už určite niekedy počul o prísnom dress kóde golfistov.

 

Základňa milovníkov tohto športu sa na Slovensku neustále rozrastá. A keďže sa golfová sezóna nedávno začala, určite nebude na škodu zrekapitulovať si aspoň základné pravidlá obliekania na golfovom ihrisku. Aj napriek tomu, že sa v dnešnom svete niečo neustále mení, existujú všeobecné pravidlá, ktoré sa musia dodržiavať na každom greene či odpalisku. Patrí k nim zákaz nosenia džínsov, veľmi krátkych šortiek a sukní či tričiek bez golieru, tzv. T-shirts. Naopak vhodné sú dlhé nohavice a tričko s golierom zastrčené do spodnej časti odevu. Je to výhradne z estetických dôvodov, aby hráči pri odpale  neukazovali divákom brucho. Do golfového šatníka rozhodne nepatria košele, svetre alebo vesty bez rukávov s výstrihom do „V“. Dôležitou súčasťou je ochrana proti slnku v podobe golfového šiltu, šiltovky alebo klobúku.

Aj napriek uvedeným pravidlám ponúka golfová móda široké pole pre individuálnu kreativitu. Hráči dnes dávajú prednosť pohodliu a kvalitným materiálom. Klasickej bavlne už odzvonilo, pretože tkanina pot síce vsiakne, ale zostáva mokrá a na tele chladí. Prednosť dostávajú špeciálne vyvinuté materiály, ktoré hráčov chránia pred vetrom, dažďom a slnkom. Hráči preferujú technické vlastnosti materiálov, ako je priedušnosť, ktorú ocenia najmä v horúcich letných dňoch. A pretože je počasie nevyspytateľné, je potrebné si so sebou pribaliť aj vrstvu, ktorá vás ochráni pred nepriaznivým dažďom či vetrom. V tomto prípade je dobré siahnuť po termotričku alebo nepremokavej bunde, v ktorej sa budete minimálne potiť. Všeobecne sa ženy snažia mať elegantné a zároveň dobre farebne zladené oblečenie, a preto vyžadujú dokonalú kombináciu od trička po topánky. V pánskej móde je už niekoľko sezón obľúbená tzv. Victory Red (víťazná červená), obľúbená farba Tigera Woodse, ktorá je v kombinácii s čiernou osvedčená klasika. V dámskej kolekcii je dlhodobo na špičke ružová.

Napríklad švédska značka Peak Performance práve predstavila komplexný sortiment golfového oblečenia, ktoré je vysoko funkčné a zároveň dizajnové. Technicky vyspelé tkaniny a funkčné detaily poskytujú maximálnu voľnosť pohybu, perfektne odvádzajú vlhkosť a rýchlo schnú. Všetky kúsky sú veľmi ľahké a jednoducho skladné, takže vám zaberú minimum miesta v bagu.

Vidieť hráča v kvalitnom funkčnom oblečení často nie je vizitkou snobstva, ale nutnosti. Je potrebné si uvedomiť, že obísť 18 jamiek znamená stráviť vonku za často premenlivého počasia niekoľko hodín. A cítiť sa po celú dobu komfortne, rozhodne nie je prepych. Veď často používané golfové príslovie hovorí: „Nie je zlé počasie na golf, je len zle oblečený golfový hráč.“

Autor, zdroj a foto: Peak Performance

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow