27. október 2020. Sabína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Harmónia golfu a wellness s neopakovateľnou panorámou Vysokých Tatier

NextFuture NextFuture NextFuture  28.4.2016 28.4.2016  

Vo Vysokých Tatrách si každý nájde to, čo potrebuje.

 

„PREDVOJNOVÝ“ GOLF

Vysokohorská klíma a ideálne prírodné podmienky spravili na konci 19. a začiatkom 20. storočia z Vysokých Tatier svetácke stredisko, kam sa chodili liečiť a zabávať nielen rakúsko-uhorskí šľachtici, ale aj ich solventní priatelia z celej Európy. Z roka na rok pribúdali v Tatrách veľkolepé secesné hotely, turistické chodníčky a, samozrejme, možnosti športového vyžitia. Bohatí páni sa totiž neuspokojili len s honosnými večierkami a poobedňajšími prechádzkami. Prvé golfové ihrisko na území Slovenska, a vôbec prvé v Uhorsku, postavili v Tatranskej Lomnici v roku 1909. Po viac ako polstoročnej odmlke sa golf vrátil do Tatier v roku 1999.

GOLFOVÝ REZORT BLACK STORK, A PGA Golf Course

Rezort Black Stork priamo nadväzuje na golfovú tradíciu zo začiatku 20. storočia. Stal sa obľúbeným miestom nielen pre hráčov golfu, ale aj pre rodiny s deťmi. K dispozícii je 27-jamkové majstrovské ihrisko, hotel a komplexné tréningové plochy. Ihrisko získalo v októbri 2011 prestížnu značku PGA, zaradilo sa tak do rodiny len 19 ihrísk na svete s touto známkou kvality. Aj preto neustále prebiehajú zmeny na zvýšenie hracieho komfortu hráčov, ale ihrisko nezľahčujú. Aj keď sú hráči obklopení horami, ihrisko je pomerne rovinaté a okrem neuveriteľných výhľadov má aj veľa vody a sústavu jazierok. Momentálne tu prebieha príprava nového 9-jamkového chip & putt ihriska na rozšírenie tréningových možností pre hráčov golfu a uľahčenie hry začiatočníkom.

 

ZELENÁ OÁZA S NEOPAKOVATEĽNOU PANORÁMOU TATIER

Golfový areál Black Stork vo Veľkej Lomnici má unikátnu polohu na južnej strane Vysokých Tatier v ochrannom pásme Tatranského národného parku. Obrovskými devízami ihriska je aj rozmanitá druhová skladba fauny a flóry, špecifická podtatranská klíma a neopakovateľné výhľady na panorámu Vysokých Tatier, Belianskych Tatier a Kráľovu hoľu. Na golfovom ihrisku s rozlohou 120 hektárov sa nachádza 8 mostov, 13 mostíkov, 16 jazierok a 5 000 dosadených stromov rôzneho druhu (borovice, smreky, brezy, jedle a jelše) v ochrannom pásme TANAP-u. Najväčšie a zároveň najhlbšie jazierko je aj zavlažovacou nádržou s plochou 4 000 m² s hĺbkou 4 m, zavlažovacie potrubie na celom ihrisku dosahuje dĺžku 20 km. Greeny sa kosia 6-krát do týždňa na výšku 4 mm, fairway 3-krát do týždňa na výšku 14 mm a rough raz za týždeň na výšku 10 cm.

ZOZNÁMENIE SA S GOLFOM

Golfisti ocenia výhodné permanentky na hru golfu, bezplatný vstup na kryté odpalisko a na tréningové plochy (chipping area a putting green), poistenie zodpovednosti každého hráča na ihrisku za škody spôsobené na majetku alebo zdraví a pitný režim pre každého hráča. Pod vedením Head Pro Davida Poultona vyučujú hru golfu v novom tréningovom centre PGA PRO Ryan Buckley z Veľkej Británie a Vlastimil Forejt PGA PRO z Českej republiky využívajúc najmodernejšiu techniku v oblasti analýzy švihu.

POHODLIE S PODMANIVÝM VÝHĽADOM

Elegantný hotel International****, umiestnený v strede golfového rezortu, je otvorený celoročne. Nádhernú panorámu tatranských velikánov možno obdivovať nielen z priestranného lobby baru s krbom, ale aj z galérie s knižnicou, z reštaurácie, letnej terasy, alebo dokonca i z wellness centra. Hotelová reštaurácia ponúka pestré menu aj pre najnáročnejších gurmánov, miestna kuchyňa je vychýrená: šéfkuchár pripravuje mesačne skvelé kulinárium, využíva čerstvé suroviny, vrátane byliniek a jedlá na tanieri efektne upraví.

LETO S DEŤMI UPROSTRED ZELENE

Rodičia s bábätkami a deťmi do 6 rokov môžu využiť balík „Plávajte s bábätkami“ (268 €/ pobyt pre 2 osoby s bábätkom, 3 lekciami baby plávania s certifikovanými inštruktormi a večerou formou štvorchodového menu) a samozrejmosťou je postieľka na izbe. Pri hoteli je detské ihrisko s trampolínou, obrí šach, ruské kolky, hojdačky, pieskovisko, šmýkačka, v hoteli je stolný tenis, biliard a golfový simulátor (za poplatok, vhodné aj pre začiatočníkov). Rodiny využijú aj umelé klzisko (korčule si zapožičajú na golfovej recepcii), alebo vyskúšajú každý štvrtok od 17.00 do 18.00 hod. nordic walking pod vedením inštruktorov a naučia sa základy chôdze s paličkami (za 5 € vrátane zapožičania paličiek). Detská golfová škola pre juniorov od 6 do 16 rokov prebehne opäť v 5 turnusoch (aj denná aj táborová forma) od pondelka do piatka: úplní začiatočníci môžu získať zelenú kartu, juniorskí golfisti si môžu zlepšiť HCP: denne majú 3 – 5 hodín tréningu s profesionálnymi trénermi. Celý deň sú pri deťoch aj pedagogickí pracovníci, majú plnú penziu, pitný režim a množstvo aktivít, vrátane plávania v bazénoch (od 275 €). Pre hráčov golfu je najvýhodnejšia ponuka NOC+FEE (88 €/noc/osoba v 2-lôžkovej izbe + hra na 18 jamkách), alebo GOLFOVÉ POBYTY (od 240 €/štvordňový pobyt s 2 dňami neobmedzeného golfu). Všetky pobyty zahŕňajú aj raňajky formou bufetových stolov, neobmedzený vstup do wellness centra (vnútorný aj vonkajší bazén s protiprúdom, vírivka, parná, infra a suchá sauna, tepidárium, posilňovňa), bezplatný internet, vstup na tréningové plochy aj strážené parkovisko.

TURNAJE POD TATRAMI

Vo Vysokých Tatrách má lyžovanie ako aj golf viac ako 100-ročnú tradíciu. Rovnako aj súťaženie – v apríli 2013 prebehol už štvrtý turnaj „SKI & GOLF Slovakia“, z ktorého 5 víťazi postupujú na svetové finále do Rakúska. Počas dvoch dní si zmerali sily pretekári v 2 kolách obrovského slalomu a dvoch kolách hry golfu. Štvrtý ročník turnaja FALDO Series Slovakia Championship, pre juniorov od 12 do 21 rokov, prebehne v auguste 2013. Turnaj, zaradený do R & A svetového rankingu mužov a žien, sa hrá na 54 jamiek a je otvorený aj pre hráčov zo susedných krajín s možnosťou pre všetkých hráčov súťažiť o účasť na 16. ročníku FALDO Series Grand Finale, ktorého hostiteľom je 6-násobný major víťaz osobne. Počas turnaja prebiehajú špecifické golfové semináre s Keithom Woodom, osobným koučom sira Falda.

ČO VŠETKO SA DÁ ZAŽIŤ V TATRÁCH

K pobytu v Tatrách môže patriť turistika k celoročne otvoreným vysokohorským chatám, jazda na bicykli aj kolobežkách, nordic walking, splavovanie riek, živá hudba v kolibách, jaskyne a termálne kúpaliská s množstvom atrakcií. Koho zaujíma história, môže si prejsť spišskú časť Gotickej cesty s takými klenotmi, akými sú Levoča či Spišský hrad, alebo navštíviť mestá Kežmarok a Poprad.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow