16. január 2021. Kristína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Ikonické SUV

NextFuture NextFuture NextFuture  29.7.2013 29.7.2013  

Spomínate si na to obľúbené Santa Fe, ktoré rozvírilo vody v segmente SUV a nahnalo strach aj najsebavedomejším výrobcom? Je späť a je väčšie, krajšie i lepšie. Jednoducho, Hyundai.

 

Sebavedomý bojovník

Hyundai Santa Fe tretej generácie prichádza s vlastnou koncepciou dizajnu ‘Storm Edge’ ovplyvnenou výrazovými prostriedkami Fluidic Sculpture značky Hyundai. Táto nová koncepcia evokuje výrazné a dynamické obrazy vznikajúce v prírode, keď sa schyľuje k búrke. V novom Santa Fe sa na ulici určite nestratíte. Nový model úspešného SUV oproti predchádzajúcej generácii narástol takmer o celú triedu. A to nielen svojou veľkosťou, ale aj kvalitou.

Otvorte dvere a vkročte do unikátneho sveta. Je plný kvalitných materiálov, ktoré sú prvotriedne spracované. Spolu vytvárajú harmonický celok usporiadaný do prehľadného a priestranného interiéru. Palubná doska kopíruje nové hodnoty, ktoré nedávno priniesol vysoko cenený model Hyundai i40. Siahnite rukou poza volant a vždy nájdete to pravé tlačidlo. Základná výbava je bohatá a množstvo príplatkových doplnkov robí zo Santa Fe vozidlo na pohľadanie. A za skvelú cenu, akú by ste v konkurenčných katalógoch hľadali ťažko.

Rozvaľte sa na zadných sedadlách. Pohltia vás a vy strávite pokojné kilometre bez náznaku únavy. Zregenerované telo bude hrdo hlásiť, ako rado sa vozí v Santa Fe.

Prémiová technológia

Nový model Hyundai Santa Fe je technologickou úrovňou, dizajnovým stvárnením a modernými prvkami výbavy porovnateľný s konkurentmi ako BMW X3, Volvo XC60, AUDI Q5, Honda CR-V alebo Mercedes-Benz GLK. Santa Fe tak hlboko načrelo do prémiového balíka. A robí v ňom rozruch. Hyundai ako jediný v tomto segmente SUV prvýkrát ponúka jedinečný balík „Päť rokov záruky a výhod“ so zárukou bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov. Aj vďaka tomu Hyundai dva roky za sebou vyhral test kvality Qualitätsreport nemeckého časopisu Autobild.

Osobitný dôraz sa kladie na jazdný komfort, zníženie hlučnosti a torznú tuhosť karosérie. Nový model je o 150 kg ľahší ako predchodca. Dopomohlo k tomu masívne použitie vysokopevnostnej ocele. Jazda v meste, na okresných cestách s množstvom zákrut i na diaľnici je preto veľmi pokojným zážitkom. No skutočný talent Santa Fe odkryje pri zdolávaní prekážok.

Ponuka motorov na Slovensku je zúžená na dva naftové motory, ktoré aj v minulosti tvorili najväčší podiel pri predaji. Hyundai ako jedna z prvých značiek ponúka mimoriadne účinný turbodiesel konštrukčného radu ‘R’ VGT s objemom 2,0 litra. Agregát disponuje výkonom 110 kW (150 k), čo predstavuje emisie CO2 159 g/km. Vďaka tomu už dnes s predstihom spĺňa emisnú normu Euro 6. Aj väčší turbodiesel s objemom 2,2 litra a výkonom 145 kW (197 k) bol vyladený pre vyššiu účinnosť. S hodnotou emisií CO2 iba 147 g/km patrí k najčistejším pohonným jednotkám v segmente.

Luxus i bezpečie

Model Santa Fe novej generácie sa ponúka v dvoch úrovniach výbavy, pričom už základná výbava obsahuje bezpečnostné systémy ABS, brzdový systém BAS, ESP a VSM, asistentov na rozjazd a zjazd z kopca, elektronickú parkovaciu brzdu, aktívnu prednú kapotu na ochranu chodcov, sedem airbagov, inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom, dvojzónovú automatickú klimatizáciu s ionizérom, palubný počítač a prístrojovú dosku Supervision s TFT displejom, integrované rádio s CD prehrávačom, RDS, MP3, USB a AUX koncovkami, ovládaním na volante a mnoho ďalších komfortných prvkov.

Spomedzi prémiových prvkov v ponuke nájdete aj systém na sledovanie jazdných pruhov a inteligentný poloautomatický parkovací systém. Santa Fe urobí všetko pre to, aby sa pre vás stalo nezabudnuteľné.

Rovnako ako na všetky nové modely značky Hyundai v Európe sa aj na Santa Fe novej generácie bude vzťahovať jedinečný program „Päť rokov záruky a výhod“ – zahŕňajúci záruku päť rokov bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, päťročnú cestnú asistenčnú službu a päť rokov zvýhodnených prehliadok technického stavu vozidla.

A ako hovorí krásna reklama, ktorú si môžete pozrieť, ak si načítate QR kód alebo na stránke www.hyundai-santafe.sk, nech plánujete čokoľvek odvážne, bláznivé, dobrodružné, Santa Fe pôjde s vami, len to nepovedzte mame.

Zdroj a Foto: Hyundai

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow