26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

IN FÓRUM 2015 „Manažérska Odysea“

NextFuture NextFuture NextFuture  18.11.2015 18.11.2015  

Inšpirácia, podnety, zdieľanie skúseností, spájanie ľudí a myšlienok – to je súčasť každej konferencie IN FÓRUM. A stalo sa tak aj 11. 11. 2015 v priestoroch Zochovej chaty na 9. ročníku konferencie IN FÓRUM 2015, ktorej podtitul niesol názov Manažérska Odysea.

 

Na IN FÓRUM 2015 vystúpili známe osobnosti manažérskeho života. Štefan Máj, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ, Slovenská sporiteľňa, ktorý nielen prezradil, aké hodnoty sú prítomné v jeho živote, ale aj to, ako mu pomáhajú v jeho práci. Hneď dve dámy zo Slovak Telekomu - Petra Berecová, výkonná riaditeľka pre ľudské zdroje a Oľga Berecká, senior manažérka vzdelávania a rozvoja nám predstavili najväčšie dohady (nie dohody) v živote manažérov, ale aj to, ako je možné tieto dohady odstrániť, pokiaľ človek chce. Príbeh Branislava JENDROĽA, riaditeľa Úseku služieb poistencom, Dôvera zdravotná poisťovňa nám ukázal, aké ťažké je prijímať rozhodnutia, keď ide o život. A aj keď v mnohých manažérskych rozhodnutiach o život nejde, predsa sú ťažké a je potrebné vedieť, čo všetko „v nás“ nás ovplyvňuje pri rozhodovaní. Zažili sme manažérsku odyseu Wolda Kidan  GRANTA, partnera, Deloitte Audit, ktorý nám veľmi vtipným spôsobom ukázal, ako byť vždy o krok vpred, a prečo je potrebné, nezostať vo vleku rozhodnutí a príbehov iných. Zoznámili sme sa s Petrom KUCEROM, generálnym riaditeľom eD´System Slovakia, ktorý nám aj cez  príbeh svoj a príbehy iných ukázal, ako vonia víťazstvo, ale aj to, že víťazstvo je výsledkom zodpovednosti, orientácie na cieľ a odhodlania. Jan ZÁPOTOČNÝ, obchodný riaditeľ NN SR nás presvedčil, že zložité si to robíme sami a výhovorky smerom k okoliu nás nikam neposunú. Zapôsobili na nás aj hlboké myšlienky Petry RAUFEROVEJ, lektorky, koučky a vizionárky, ktorá nám prakticky ukázala, ako na nás pôsobia a ovplyvňujú nás naše presvedčenia, či už pozitívne alebo negatívne.

Veľmi silné zastúpenie bolo aj medzi odbornými glosátormi konferencie, ktorými boli Ján JÁNOŠÍK, krajský riaditeľ OVB Allfinanz Slovensko a Andrej BUCHAMER, generálny riaditeľ ASBIS SK. Obaja odborní glosátori sa svojej funkcie zhostili veľmi profesionálne a dokázali s rečníkmi nadviazať zmysluplné diskusie o ich názoroch a myšlienkach.

Konferencia bola zaujímavá aj svojím „nádychom filmového sveta“. Jej réžiu si vzal pod “palec“ Róbert SLOVÁK, prezident Klubu reklamných agentúr, spoluzakladateľ reklamnej agentúry Respect APP, ktorý pre konferenciu nielen pripravil podnetné a veľmi vtipné videá, ale aj sám prispel svojim príspevkom a ukázal nám, v čom spočíva skutočná sila reklamy.

No a samozrejme, aj tento rok sme udelili cenu človeku – manažérovi, ktorý svojím manažérskym príbehom a manažérskou odyseou prispel k rozvoju nielen manažmentu, ale aj  celého sektora, v ktorom pôsobí. Cena  IN FÓRA 2015 bola udelená za „Prínos k rozvoju a stabilite bankového sektora“ a držiteľom ceny sa stal pán Štefan Máj, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne.

Atmosféra v priebehu celého dňa bola úžasná vďaka pozitívnej energii všetkých zúčastnených. Sme šťastní, že aj úprimné reakcie našich účastníkov a rečníkov potvrdili, že prítomnosť na  IN FÓRE sa oplatí a má zmysel pre každého z nás. Vytvára totiž široký priestor pre inšpiráciu, osobný rozvoj a  prehlbovanie vzťahov v manažmente a v neposlednom rade je miestom pre skvelý networking.

Zdroje a foto: Quick'n'Smart Solutions | Business'n'Career Advisory

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow