28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Investícia do exkluzívnych pozemkov vo Vysokých Tatrách Bývanie priamo na golfovom ihrisku na slnečnej strane Vysokých Tatier

NextFuture NextFuture NextFuture  30.5.2016 30.5.2016  

Hľadáte pozemok pre svoj nový domov alebo víkendové bývanie, kde budete obklopení prírodou? Aj keď golf nie je neoddeliteľnou súčasťou vášho života, ale túžite po mieste plnom pokoja a relaxu, máme pre vás ideálne miesto plné pokoja a relaxu. Užívajte si atmosféru Vysokých Tatier každý deň.

 

Môže byť investícia krásna?

Len čo vyjdete zo štýlového domu, ste na golfovom ihrisku v dovolenkovom rezorte vo Veľkej Lomnici s neopakovateľnými výhľadmi na panorámu Vysokých Tatier. Stavebné pozemky Black Stork sú situované na východnej strane existujúceho golfového ihriska na slnečnej strane hôr, na kraji TANAPu,  vybavené inžinierskymi sieťami (prípojka elektriny, plynu a vody) a asfaltovými cestami s osvetlením.

Môže byť investícia stabilná?

Golfový rezort Black Stork získal v roku 2011 prestížnu značku A PGA Golf Course a zaradil sa tak do rodiny len 20 ihrísk vo svete s touto známkou kvality. Ihrisko má 27 majstrovských jamiek , rozsiahle tréningové plochy (kryté ohrievané a osvetlené odpalisko, chipping area, putting gren – vstup na ne je bezplatný), 3 PAR akadémiu a profesionálnych trénerov s najmodernejšími prístrojmi na výučbu hry golfu. Priamo v srdci ihriska je štýlový hotel International **** s 29 izbami, medzinárodnou reštauráciou a zákuskami z domácej cukrárne. Zo všetkých strán dýcha pohoda, výhľad na panorámu Tatier je nielen z reštaurácie a lobby baru s krbom, ale aj z wellness centra. Hotel je už 10 rokov skvelým miestom pre rodinné oslavy, svadby, plesy, ale aj semináre a konferencie, či obchodné rokovania.

Môže byť investícia flexibilná?

Na kraji ihriska je geotermálny vrt s liečivou mineralizovanou vodou s teplotou 61,8°C – momentálne prebieha štandardný proces stavebného povolenia projektu termálnych kúpeľov s celoročnou prevádzkou a do konca roka je plánované otvorenie 1.etapy do konca roka.   V  lokalite prebieha aj príprava ďalšieho 9-jamkového ihriska.

Môže byť investícia atraktívna?

Investori si môžu vybrať , či si dom postavia priamo pri golfovom ihrisku alebo pri lese. Neopakovateľné sú výhľady na tatranskú panorámu Vysokých a Belianskych

Tatier aj na golfové ihrisko a čistý tatranský vzduch z okolitých lesov TANAPu. Napriek neuveriteľnému tichu a pokoju tu však nie je nuda, ale množstvo voľno-časových aktivít počas celého roka: nielen hra golfu, prechádzky v bezprostrednom okolí ihriska, cyklistika po vyznačených trasách, turistika vo Vysokých Tatrách, v zime je to bežecké lyžovanie – upravuje sa takmer 15 km bežeckých tratí priamo na golfovom ihrisku a psie záprahy. Len 7 km od rezortu je zrekonštruované lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica, neďaleko sánkovačka z Hrebienka do Starého Smokovca cez deň aj v noci, termálne kúpaliská a množstvo ďalších aktivít v neďalekom Poľsku. V blízkosti sú jaskyne, lanové dráhy, strelnica, rafting a splav na Dunajci, Spišský, Kežmarský a Staroľubovniansky hrad, továreň na výrobu whisky,..... V takmer všetkých strediskách prebiehajú rôzne akcie a tak môžu hostia vždy zažiť niečo nové aj v známych lokalitách.

Môže byť investícia ekologická a bezpečná?

Potešujúcou správou pre každého milovníka prírody je výsledok monitoringu životného prostredia realizovaného v priebehu 10 rokov na golfovom ihrisku a v jeho okolí. Pôda nie je kontaminovaná intenzívnym hnojením trávnikov, ovzdušie je zdravšie, kvalita podzemných vôd v Skalnatom potoku odpovedá kvalite vody pre pitné účely, zvýšila sa krajinno-ochranárska hodnota územia. Dômyselný systém vodných a vzájomne poprepájaných plôch významne prispel k zvýšeniu biodiverzity  územia aj biotopov. Pri odohratí cca 120 turnajov a hre cca 20 000 tisíc golfistov v roku 2015 je biodiverzita  areálu s 27 % nárastom živočíšnych druhov na 107 prekvapujúco vysoká. V umelo vytvorenom jazierku sa objavil aj nový chránený druh. Vďaka tomuto unikátnemu prírodnému prostrediu sú tak oddychové aktivity po celý rok pre každého: od najnáročnejších športovcov až po seniorov a rodiny s deťmi.

Možno investovať bez starostí?

Na pozemkoch sa môžu realizovať stavby podľa voľného výberu. Murovaná stavba, kombinovaná stavba, alebo drevostavba. Ak si budete priať, bude vám zabezpečený celý proces od návrhu domu, cez jeho výstavbu a kolaudáciu na kľúč. Samozrejmosťou je aj starostlivosť o postavený dom a záhradu podľa požiadaviek klienta, v lokalite je zabezpečený servis upratovania, záhradníckych služieb, údržba cesty počas zimných mesiacov až po ochranu kamerovým systémom podľa požiadaviek klienta.

Architektka, ktorá robí svoje remeslo s láskou a úctou k prírodnému prostrediu

Svoje sny o bývaní vám zhmotní architektka, ktorej návrhy sú späté s okolitým prostredím, plné prírodných materiálov ako kameň a drevo. Stavby s veľkými preskleniami zvýrazňujú výhľady orientované prevažne na Vysoké Tatry a golfové ihrisko. Každý dom, nielen exteriér, ale aj interiér, prispôsobí klientovi, pričom dbá na funkčnosť, výber kvalitných materiálov, trvácnosť a nadčasovosť, zachováva horskú architektúru a pôvodné tatranské prvky. Zrubové domy, určené na rekreačné bývanie,  sú vyhotovené z prírodných materiálov – od  lovenského smrekového dreva po fínsku borovicu, vykurovanie zabezpečuje teplovzdušný kozub a elektrický záložný zdroj a výstavba trvá 3 mesiace.

Aké výhody možno získať?

Ceny pozemkov priamo pri golfovom ihrisku stoja 100 €/m2 bez DPH v závislosti od polohy a veľkosti a investorom sú poskytnuté mimoriadne benefity. Najväčším bonusom pre budúcich majiteľov pozemkov je rodinné členstvo v Lomnickom golfovom klube a s tým spojené výhody od bezplatnej hry na golfovom ihrisku, cez zľavy na hotelové služby, kurz zelenej karty, ..... Okrem týchto výhod je v rezorte vytvorený koncept „veľkej rodiny“ a tak sú viackrát v roku pozvaní všetci majitelia pozemkov a domov v okolí ihriska na zaujímavé golfové turnaje, kde nechýba ani rybolov, grilovačka, večerný program a skvelá večera z regionálnych špecialít.

Čo urobiť ďalej a z čoho si možno vybrať?

S dôverou sa obrátiť na Black Stork www.blackstork.sk.

Zdroj a foto: Golfový rezort Black Stork

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow