15. január 2021. Dobroslav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Izba v podkroví

NextFuture NextFuture NextFuture  11.11.2014 11.11.2014  

Každý má inú predstavu o svojom ideálnom bývaní. Niekto chce bývať v modernej budove pomaly aj s vlastným vrátnikom, kým inému stačí menší byt v pokojnej mestskej štvrti. Najväčšou výhodou je však určite mať svoj vlastný rodinný dom. No ak ste je ho vlastníkom a ten aj tak neoplýva nijako extra veľkými izbami, musíme hľadať iné riešenia. Pritom tie nebývajú ďaleko ale ľudia ich často využívajú na iné účely.

 

Príkladom môže byť aj také podkrovie. Ľudia v ňom väčšinou skaldujú nepotrebné veci a haraburdy, ktoré im v izbách zavadzajú. Pritom by sa tento priestor dal využiť omnoho zmysluplnejšie. Ak vás uchvátila podkrovná izba alebo bývanie v podkroví sa vám zapáčilo z filmov, nemusí to byť nereálne ani u vás doma. Všetko sa však začína už pri vstupe do poschodia. Ak nemáte klasické schody riešením môžu byť aj podkrovné schody alebo vysúvacie skladacie rebríky, ktoré šetria priestor. Tie sa pri vstupe do podkrovných miestností. 

Samozrejme, že bývanie v podkroví má svojich zástancov ale aj odporcov. Sem tam prekáža nejaký trám, doska, alebo stenové panely, niekde sa strop zvažuje do minimálnej výšky... Tieto odchýlky však vôbec nie sú na škodu. Poskytujú vám totiž možnosť nekonečných riešení a vy si tak svoj priestor budete môcť prispôsobiť presne podľa svojho gusta. Aby malo bývanie v podkroví svoj šmrnc obložte ho drevom za pomoci najrôznejších odtieňov alebo prevedenia drevených obkladov.

Tie sa stávajú čoraz populárnejšie a celý priestor tak získa moderný no elegantný vzhľad zároveň.

Samozrejme, že podkrovie okrem iného nábytku potrebuje aj iné osvetlenie. V takýchto prípadoch ide o strešné osvetlenie, no ideálne je aj riešenie za pomoci strešných okien. No niekedy môže takéto svetlo aj prekáža a to najmä v lete, pri jasnom slnku. Preto netreba zabúdať na žáluzie a siahnuť po ňom. Rôzne prevedenia, materiály a hlavne kvalita.

Foto: Venys

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow