11. júl 2020. Milota. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Kancelársky nábytok výrazne ovplyvňuje produktivitu pracovníkov!

NextFuture NextFuture NextFuture  7.10.2015 7.10.2015  

Stačí vojsť v najúspešnejších firmách sveta do ich kancelárskych priestorov a okamžite zistíte, že je niečo inak. Kráľov trhu od ostatnej konkurencie neodlišujú len reklamné kampane, čuch na príležitosti, ale aj stimulujúce pracovné prostredie zvyšujúce výkon. Nie je žiadne tajomstvo, že zariadenie interiérov je často súčasťou firemného know-how.

 

Prebuďte čínskeho ducha obchodu

„Made in China“ je bezpochyby najznámejšia svetová značka. Pozrime sa na históriu tohto úspechu a zistíme, že čínsky obchod vždy prekvital, darilo sa podnikaniu a dodnes je Čína kontinentom, ktorý ťahá dopredu aj európsku ekonomiku. Práve z tejto krajiny pochádza starobylé učenie zariaďovania pracovného aj osobného priestoru pod názvom feng šuej. Pramení z vyváženia energií a utrieďuje priestor tak, aby človeka dobíjal a nie z neho energiu odčerpával. Anthony Minko, špecialista na taiči a feng šuej hovorí, že správne rozložený kancelársky nábytok, skrine, stoličky, stoly aj osvetlenie miestnosti môžu vytvárať kreatívne, stimulujúce prostredie plné nápadov, produktivity a dobrých výsledkov. Naopak podcenením pracovného prostredia vznikajú negatívne emócie, ktoré sabotujú aj tú najlepšiu myšlienku. Pri problémoch s výkonnosťou, produktivitou a kreativitou tak čínski majstri radia pozrieť sa na pracovné prostredie. Niekedy stačí pár úprav a usadí sa u vás čínsky duch pracovitosti a výkonu.

Zredukujte čas správnym zariadením

McKinsey Global Institute priniesol štúdiu, ktorá odhalila pravdu o produktivite počas pracovného dňa. Až 61 % pracovného času trávime hľadaním. Ide o hľadanie e-mailov, informácií, papierov, faktúr, lístočkov a dokladov. Ak si k tomu pripočítame prestávku na obed, skutočný čas na prácu sa mizivo zužuje. Prehľadnosť odkladacieho priestoru je preto pre zvyšovanie výkonu kľúčová. Aj podľa čínskeho učenia sú správne rozložené a navrhnuté kancelárske skrine a regály s dostatkom priestoru účinným nástrojom na zvýšenie produktivity. Môžu znížiť stratu času stráveného hľadaním na minimum. Tak isto aj frustráciu spôsobenú neustálym hľadaním neprehľadne zatriedených dôležitých listín a šanónov.

Nepodceňujte dizajn

Materiály a vzhľad kancelárskeho nábytku enormne vplývajú na psychiku človeka. Stôl, stoličku a skriňu nájdeme v nemocničnej izbe, v tmavom sklade aj v školskej zborovni. Všade však na nás bude tento nábytok už od prvej chvíle pôsobiť rozdielne. Moderné a úspešné firmy sa zameriavajú na pekné dizajnové tvary aj kvalitné materiály. Kancelársky nábytok z dielne mt-nabytok.sk preto využíva variabilitu, kvalitné materiály a príjemné farby, ktoré okamžite navodia tvorivé pocity. Nábytok vyberaný s vkusom vytvára prostredie pre pohodu, ktorá je zdrojom výkonu. Navyše pekne zariadená kancelária patrí dlhodobo medzi žiadané benefity.

Vyváženie estetiky aj funkčnosti

Nájsť prienik medzi estetickým prínosom kancelárskeho nábytku a jeho funkčnosťou nie je vždy jednoduché. Medzi aktuálnymi trendmi dominujú kvalitné nábytkové zostavy, vzdušné kancelárske steny a otvorené panely na spisy. Obsahujú viacero komponentov, ktoré sa dajú rozložiť a variovať podľa potrieb miestnosti. Vďaka tomu je kancelársky nábytok estetický a vysoko funkčný.

Správne sedenie nie je len o zdraví

Práca v kancelárii je do veľkej miery postavená na sedení. Preto je dôležité sedieť správne. Zlé stoličky, nesprávne návyky pri sedení alebo neprirodzený sklon chrbtice nemajú len fyziologické následky. Dávno pred tým, ako príde skolióza, vyskočené platničky a bolesti krížov, sa objaví permanentná únava. Zvýšená chorobnosť je spôsobená zlým prúdením lymfy v tele. Mať chuť do práce, keď človeka na stoličke všetko omína, je vylúčené. Kvalitná stolička nie je len investíciou do zdravia. Veľmi rýchlo sa vráti vďaka možnosti pracovať dlhšie a byť menej unavený. Telo podáva optimálny výkon len pri optimálnej polohe.

Domáca pracovňa nemusí vyzerať neľudsky

„Home office“ je moderný spôsob spolupráce medzi zamestnancami a firmami. V niektorých prípadoch ide o čiastočné možnosti home office, niektoré profesie si môžu dovoliť takýto spôsob na „full time“. Domácou pracovňou určite nie je gauč ani posteľ. Pekné domáce pracovne môžu pripomínať obývačku alebo spoločenskú miestnosť, aj keď v nich budú kraľovať elegantné kancelárske skrine. Zároveň pre vysoký výkon by mala domáca pracovňa spĺňať všetky aspekty funkčného kancelárskeho nábytku, aby nerozptyľoval, no pritom podporoval tvorivosť a nepôsobil, akoby do koloritu bytu nepatril.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow