29. september 2020. Michal, Michaela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Každá žena v sebe skrýva potenciál

Alica Balaščíková Alica Balaščíková Alica Balaščíková  12.3.2014 12.3.2014  

Rozhovor s Katarínou Zacharovou, zakladateľkou a líderkou RealWoman, autorkou knihy Ako dostať od života, čo chceme.

Ako vzniklo RealWoman? Aké boli začiatky a ako ste dospeli k myšlienke vytvoriť RealWoman?

Myšlienka o RealWoman vznikla v roku 2009 počas môjho života v Kuala Lumpur. Bola to inšpirácia, ktorá vychádzala aj z mojej osobnej transformácie a ja som pocítila, že je mojím poslaním. A tak som ukončila perspektívnu prácu, nabrala som odvahu a urobila som krok do veľkého neznáma. Túžila som ženám pomáhať, aby objavili samy seba, svoju  ženskosť, vnútornú silu, talenty a podporovať ich v naplnení potenciálu. Až neskôr som pochopila, ako veľmi to spoločnosť potrebuje a že tým dokážeme meniť svet.

Poslaním RealWoman organizácie je transformovať svet prostredníctvom ženského potenciálu. Darí sa vám to dosahovať? Ako? Aká je filozofia členiek RealWoman tímu?

Áno, darí. Už len tým, že sa každá z nás v RealWoman tíme neustále posúva dopredu, spoznávame seba, oslobodzujeme sa od vnútorných obmedzení, sme viac samy sebou, robíme to, čo nás baví, a tak dokážeme našu pozitívnu zmenu a iskru inšpirácie šíriť ďalej medzi našich priateľov, rodinu a partnerov a prostredníctvom seminárov, podujatí a produktov aj ďalším tisíckam žien a ich mužom.

Myslíte si, že každá žena má potenciál, ale mnohé ho nedokážu využiť vo svoj prospech? Čo by ste tým, ktoré ho zatiaľ nevedeli využívať, poradili? Často je dôležitý prvý krok. Ktorý by to mal byť?

Nahliadnite do svojho srdca, čo tam je. Po čom najviac túžite? Čo vám dáva v živote zmysel? Keď to nájdete, naberte odvahu, načúvajte intuícii a vykročte von zo svojej komfortnej zóny. Začnite, aj keď malými krôčikmi, realizovať svoje sny.

Pomáhate ženám zlepšovať ich život, kariéru, zdravie či vzťahy. Mohli by ste našim čitateľkám tiež poradiť aspoň niekoľko, podľa vás najzásadnejších pravidiel, ktorých sa držať, prípadne vyvarovať pre spokojnejší život?

Robte to, čo vás vnútorne napĺňa a baví, dajte svojmu životu zmysel. Trávte čas a pracujte s ľuďmi, ktorých máte radi, vážte si ich a oni vás inšpirujú. Majte čo najviac rada samu seba a druhých ľudí. Dobre sa starajte o svoje telo. A buďte vďačná za život a všetko, čo prináša.

Vy sama svoj potenciál využívate naplno a vytvorili ste na Slovensku uznávanú značku. Kam sa plánujete v budúcnosti ešte posunúť? Aké sú vaše ďalšie ciele a plány – súkromné a ciele a plány RealWoman?

Môj súkromný plán je žiť život naplno s otvoreným srdcom a zanechať po sebe niečo, čo pozitívne ovplyvní životy ľudí. Víziou RealWoman do budúcna je expandovať do ďalších krajín, a tak vytvoriť globálnu organizáciu.

RealWoman spolupracovalo so svetoznámou koučkou Marie Diamond. Aký prínos so sebou priniesla táto obdivuhodná žena? Je niečo, čo ste sa vďaka nej sama naučili?

Marie Diamond je nesmiernym prínosom pre náš tím tak pracovne, ako aj osobnostne. Mnohé z nás sme v nej našli spirituálneho učiteľa a sme hrdé na to, že môžeme na Slovensko prinášať jej úžasnú prácu a učenie, ktoré ľuďom mení životy a nám pomáha napĺňať našu víziu.

Zúčastňujú sa na akciách organizovaných RealWoman aj muži?

Áno, máme s tým veľmi pozitívne skúsenosti. Radi spolupracujeme s mužmi, prináša nám to rovnováhu a iný uhol pohľadu. Organizujeme podujatia a semináre, ktoré sú aj pre nich. 

5. - 6. apríla organizujete 3. ročník RealWoman Fóra 2014. Pre koho je určené a na čo sa môžu záujemcovia tešiť?

Hlavne pre ženy, všetky ženy, ktoré hľadajú riešenia, podporu a osobný rozvoj a chcú žiť život, ktorý ich napĺňa, a tým inšpirovať ľudí okolo seba k pozitívnej zmene. Muži sú vždy na našich akciách vítaní.

Ďakujem za rozhovor.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow