26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Kedy sa dožijeme bezstarostného dôchodku?

 14.7.2017 14.7.2017  

Mnohí zo súčasných dôchodcov si sťažujú na nízku životnú úroveň, ktorá však nebude ani pre ostatné generácie iná a lepšia. Predmetom týchto rokov a života v starobe by však nemala byť len "skepsa" a negatívny postoj k životu. Je niekoľko spôsobov, ktoré vám ako dôchodcom môžu v živote priniesť radosť a potešenie, preto by ste sa ich mali naučiť správne využívať a hľadať, pokiaľ je možnosť.

 

Ako je to s odchodom do dôchodku

Toto je veľmi diskutovaná téma a veľa ľudí si neváha kvôli informáciám o všetkých dôležitých novinkách kupovať množstvo tlače. Informovanosť je dobrá a nemožno ju nijakým spôsobom zavrhovať ani v tejto forme, pretože v tomto veku si ľudia moc na ovládanie mobilných zariadení a internetu moc netrúfajú. Aj tu sa však môžete dozvedieť všetky potrebné informácie o odchode do dôchodku. Možno aj priamo na stránke Sociálnej poisťovne, pod ktorú spadá všetka agenda ohľadom týchto záležitostí.

Veková hranica 62 rokov sa bude meniť

Fakt, ktorý nie je pre dnešné mladé generácie príliš lichotivý, pretože už v týchto rokoch sa objavujú osoby, ktoré majú podlomené zdravie a existenčné problémy. Veková hranica na odchod do starobného dôchodku je dnes nastavená na 62 rokov a 76 dní, čo však nie je fixné. Bude sa to meniť, pretože dopredu ide technologický pokrok, životná úroveň, medicína a celkový štandard. To znamená, že by sme si moli dovoliť kúpiť viac a každý rok sa vybrať na dovolenku do Chorvátska.

Vízia v lepšiu budúcnosť?

Samozrejme, že to tak jednoduché nie je a zatiaľ si na vysoký štandard a plné pánske peňaženky eur v praxi musíme počkať. Oveľa horšie to bude v prípade dôchodku, ktorý čaká dnešnú mládež. Nie len že to bude vyšší vek odchodu do dôchodku (cca odhad v 66 rokoch), ale aj vznik závažnej situácie. Na dôchodky nebude dostatok peňazí, pretože nízka pôrodnosť sa automaticky premietne v celom sociálnom systéme, na ktorom je ich vyplácanie závislé. Menej detí znamená menej ekonomicky aktívnych obyvateľov v budúcnosti a viac starších ľudí, čo sa z dlhodobého hľadiska nebude dať zrejme udržať možno ani dôchodkovým pilierom.

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow